Nikah kepi, koyu pudra pembe

-

pudra-pembesi-nikah-sapkasi
Bazı renklere isim vermek oldukça zordur, bunlar genellikle ana renkler değildir, “ara” tonlardır.
Bu tonlarda ürün bulmak da iğne ile kuyu kazmak gibidir, özellikle de internet denen bu koca derya denizde.
Yukarıda görmüş olduğunuz kendi tasarımım bir nikah kepi. Tabii sadece nikah töreni için kullanmalısınız diye bir şart yok. Dilerseniz nişan töreni, doğum günü, bekarlığa veda partisi gibi özel gün ve geceler için de kullanabilirsiniz.

Ben bu rengi; “allık pembesi” olarak adlandırıyorum. İngilizce’de “blush” olarak adlandırılıyor bu renk, o da “allık” anlamına geliyor, zaten.

pudra-pembesi-nikah-sapkasi-
Gelin adayları genellikle nişan töreni için pudra ve allık tonlarını tercih ediyorlar. Siyah kafes tül duvaklı bu kep de kristal boncuklu fiyonk detayıyla oldukça şık bir görüntü çiziyor.

Yine bu tasarımımda da Düşes Kate Middleton’ın şapkalarından esinlendim.

Dilerseniz tülünü kendi zevkinize göre farklı bir renkte de yapabilirsiniz.

Beril Öke Gülen

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin

“paper faces” markası, birçok tasarım yarışmasında ödül almış olan giysi ve aksesuar tasarımcısı Beril Öke Gülen tarafından, 2008 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi “Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü"nden mezun olduktan sonra kuruldu. İngilizce ‘de “kağıt yüzler” anlamına gelen ve moda dünyasının, çeşitli bilgisayar programları ve görsel efektler ile mükemmelleştirilmeye çalışılan kağıt silüetlerini yani modelleri sembolize eden “paper faces” adını, “Zoot Woman” adlı İngiliz elektro-pop grubunun “Living In A Magazine” adlı parçasının sözleri arasından seçti. “paper faces butik” ise, 2010 yılında, Cihangir’de açıldı ve şu anda Feneryolu / Kadıköy'deki yeni adresindeki ofisinden, sadece internet üzerinden müşterilerine ulaşıyor. Hemen hemen her yaştan müşteriye hitap eden geniş ürün yelpazesi ve sınırlı sayıda üretilen özel giysi ve aksesuar tasarımlarıyla, takipçileriyle buluşuyor. El yapımı güllerle süslenmiş kalp yastıklardan; aynalara, bez çantalardan; hasır şapkalara; inci kolyelerden; dantel yaka kolyelere kadar birçok ürün seçeneği mevcut. MAĞAZALAR: Zebramo'da: www.zebramo.com/users/3048962 Dekopasaj'da: www.dekopasaj.com/berilokegulen-profil Gardrops'ta: www.gardrops.com/berilokegulen Tisho'da: www.tisho.com/dukkan/paperfaces_59823_1 Elemeğibunlar'da: www.elemegibunlar.com/uye/paperfaces