Örgü çorap/patik

-

orgu-corap-patik-modelleri
Her yıl havalar soğumaya başladı mı şişlerimi ve yünlerimi alır çorap örmeye başlarım. Havalar iyice ısınıp insanın yün göresinin olmadığı yaz mevsimine kadar da çorapların birini bitirir diğerine başlarım.
Bu yazımda gördüğünüz çoraplar bu yıl ördüğüm 2. çift. 2.5 numaralık beş şişle ördüğüm bu çorapları normal süreden biraz daha uzun bir sürede ördüm. Kullandığım iplerin renklerinin ihtiyaç duyduğum süre üzerinde önemli bir etkisi var; renkler koyulaşınca arada daha cıvıl cıvıl çalışmalarla ilgilenme ihtiyacı duyuyorum.

orgu-corap-patik-modelleri-1
Beş şişle çorap örmede en çok zorlanılan kısım topuk kısmıdır. Ben bumerang topuk denilen topuk tekniğini kullanıyorum ve daha önce beş şişle nasıl çorap örüleceğini anlattığım bu yazımda da bu tekniği detaylı şekilde paylaşmıştım. İster bebek ayağına göre olsun ister yetişkin ayağına göre değişen tek şey ilmek ve sıra sayısı oluyor, bu ikisi dışındaki tüm teknikler her boy çorap için geçerli.

Bu çorabı da bitirdiğime göre sıra geldi yeni bir çoraba başlamaya :) Diğer çalışmalarımı da görmek için blogum Emek İlmek‘i ziyaret edebilirsiniz.

orgu-corap-patik-modelleri-2

Bir yanıt yazın