11 yorum gelmiş

  1. sergun bu ne ya..Vallahi tam kışlık olmuş bu koltuk,ince bir iple örülmüş sanırım,ama herhalde makinada örülmüştür bunun elde örüldüğünü düşünmek bile içime sıkıntı yapıyor.Çok güzel olmuş ama yorucu….

  2. Bir kaç tane eski kazak kesip birleştirerek aynısı olmasa da değişik versiyonlarını yapmak daha mantıklı bence. Ne uğraşcaksın o kadar emek emek. Üstelik de onca ipe dünya para. Astarı yüzünden pahalıya gelir:) Madem tasarruf zamanı geri dönüşüm işi olarak bakabiliriz bu şekilde.

  3. ama tek bir kazak yetmezki tüm koltuğa farklı olacak mecburen ben de şöyle bişey önerebilirim, bazı büyük pazarlarda triko kumaşlar var çok ucuz [ben fatih çarşamba pazarından kocaman bir parça almıştım battaniye yaparım diye hala duruyor ya neyse :( ] böyle birşey alınıp yapılabilir.

  4. çok değişik olmuş..boble tekniği ile,kazak,çanta,bere,atkı,eldiven vs..birsürü şey gördüm ama bu çok değişik ve güzel olmuş…gerçekten sabır işi ve boş zaman sorunu olmayanın işi…:))

  5. aman allahım ya bu ne çok güzel duruyo ama katılıyorum astarı yüzünden pahalı olur.hemde benim gözümde büyüdükçe büyür küçüçük hırkayı bir haftada yapan beni korkuttu :))

  6. benim aklıma bir ikir geldi örgü kazakları kesip bu şekil değerlendirmek deyişik deyişik kırk yama gibi ne dersiniz buda güzel olmuş.

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin

Tığ işi telefon kılıfı örgüsü

| | 0 Yorum

Aslında çok başka bir şey örmek için çıkmıştım yola, fakat örgünün ilerleyen kısımlarında kendimi süslü bir telefon kılıfı tasarlarken buldum. Çok kısa sürede tamamlayabileceğiniz bu şirin telefon kılıfını örerken basit...

Tığ işi lavanta kesesi nasıl örülür?

| | 0 Yorum

Çok şirin bir lavanta kesesi paylaşmak istiyorum sizlerle. L avanta kesesi dediğime bakmayın, içine ne isterseniz koyabilirsiniz. Bozuk paralarınızı, takılarınızı ve tabii lavantalarınızı da, ben incilerimi koydum… Malzemeler; pastel tonlarda...

Tiğ işi kese nasıl örülür?

| | 2 Yorum

Hediyeleri bazen kendi el emeğinizle hazırlamış olduğunuz bir keseye koymak, belki verilen hediyeye daha bir anlam katabilir. Malzemeler; çok kalın olmayan simli ip ve 7 numara tığ. Mesela ortalama bir...

Tığ işi kutu süsleme

| | 0 Yorum

Daha önceki yazımda  kağıt mendil kutusuna nasıl kılıf dikileceğini aşama aşama anlatmıştım. Yine aynı aşamalardan geçerek bu kılıfı diktim. Bu sefer hazır kenar süsü kullanmak yerine kenar süslerini tığ ile...