Parmak arası terlik yenileme fikri

-

Eskiyen ve yıpranan parmak arası terlik nasıl yenilenir? Eskiyen eşyaları, giysi ve aksesuarları atmak yerine önce onlara farklı bir kullanım şansı vermek, yenilemeye çalışmak daha iyi değil mi? Benim de artık eskiyen, giymek istemediğim parmak arası terliklerim vardı. Bir de yine eskiyen, artık kullanılmaz hale gelmiş bir pareo, ki eşarp ya da ince bir kumaş parçası da aynı işi görür aslında. Yapmak gereken tel şey, pareoyu ya da eşarbı düzeltip terliğin üst kısımlarına resimde gördüğünüz şekilde dolamak. sabitlemek için ben silikon tabancası kullandım, siz de öyle yapabilirsiniz. Sıcak silikon, bu tarz yenileme, kendin yap işlerinde büyük bir yardımcı.

Parmak arası terlik yenileme fikirleri arıyorsanız burada başka yenilemeler de bulabilirsiniz. Özellikle yazın giyilen parmak arası terlikler birden bambaşka hallere dönüşebiliyor, onu anlıyoruz:

Çeşit çeşit yayvan boncuklarla süslenmiş terlikler. Burda insanın aklına düğme de geliyor. Silikon tabancası burada da imdada koşuyor.

Renkli ipler ve püsküllerle süslenmiş bir parmak arası terlik. Çok etnik görünümlü olmuş.

Pötikareli kumaştan kesilen parçaları silikon tabancası ile terliğe titizce yapıştırıp bir de aynı kumaştan fiyonk ile önleri süsleyebiliriz.

Özellikle çocukların hoşuna gidecek bir terlik yenileme çalışması. Rengarenk balonları parmak arası terliğe bağlıyoruz.

Hoşumuza giden bir kumaşla terliğimizi kaplıyoruz. Eğer terlik iyice yıpranmışsa ayağa geçen kısımlarını tamamen kesip yerine kumaştan biz parça hazırlıyoruz.

Kumaş çiçekleri terliğin üstüne yapıştırmak gerçekten de hoş bir sonuç vermiş.

Kurdele parçaları ile de parmak arası terlik süslenebiliyor.

Parlak pullar ve kurdele ile harika bir terlik süsleme çalışması. Bu üçgen parçayı ince keçe parçasından kesebiliriz, pulları da üzerine dikebiliriz. Daha iyi ve sağlam durur.

Terliğin üst kısmına ince şerit şeklinde kesilmiş kumaş parçasını dolayalım, düğme ile süsleyelim, aynı kumaş şeritten terliğin taban kısmının çevresine de yapıştıralım.

Fistolu kumaş şeritleri ile de terlik süsleme yapılmış, çok iyi olmuş. Bir de mavi mini boncuk süs ile detay katılmış, ne tatlı olmuş.

 

 

Bir yanıt yazın

Eski kottan terlik yapımı

| | 3 Yorum

Merhabalar, artık ben de buralardayım ve ilk olarak geçen ay yaptığım cepli teriklerimi paylaşmak istedim sizlerle Evet kabul ediyorum internette bir sürü kottan terlik var, kendi özgün fikrim olduğunu sanıyorum...

Yapay deri tozluk yapımı

| | 2 Yorum

Yapay deriden bu tozluk çok şık olmuş, çok beğendim gerçekten. Ayakkabıya nasıl değişik bir hava vermiş değil mi? kaynak burada. bakın şu şekilde yapılıyor:...