Polimer kilden kaktüslü kolye modelleri

-


Merhabalar sevgili 10marifet takipçileri, uzun zaman aradan sonra kaktüs kolyelerimle karşınızdayım;)
Bildiğiniz üzere tüm çalışmalarımı polimer kil ile yapıyorum. Bu defa biraz farklılık olsun istedim ve çok yaygın olan gül, papatya gibi çiçeklerin dışına çıkarak, kaktüslerin güzelliğini de kolyelere taşıdım. Binlerce kaktüs çeşidinden tabii ki birkaç tanesi şimdilik sizlerle. Devamı gelecek modellerin, takipte kalın?

Kolyelerin zincir boyları uzundur ama istediğiniz boyda hazırlayabilirim. Görmüş olduğunuz modelleri herhangi bir kalıp kullanarak çalışmıyorum. Polimer kili tamamen iki parmak arasında, kürdan vs. eşliğinde çalışıyorum, yani gerçekten el emeği göz nuru ürünlerdir. Şekil verdikten sonra da fırınlanıp verniklendiği için taşlaşmışlardır. Yani polimer kilden kolye modellerini suda yıkayabilirsiniz eğer zamanla kirlendiğini düşünürseniz.

Polimer kil, fimo hamuru, sanat kili gibi hamurlu malzemelerle çalışmak dikkat ve detay gerektiriyor ama sonuçta harika takılar, figürler ve minyatürler çıkıyor ortaya.
Umarım sizler de beğenmişsinizdir polimer kilden kolye çalışamlarımı :)

Kendinize ya da sevdiklerinize polimer kilden kaktüslü kolye modelleri hediye etmek isterseniz profilimdeki iletişim bilgilerimden bana ulaşabilirsiniz. Farklılıkları seviyorsanız diğer modellerime de göz atmalısınız mutlaka!
Sevgiler ?

Bir yanıt yazın