Renk renk boncuk iğne oyası başka ne işe yarar?

-

boncuk iğne oyası

Bu boncuk oyalarını genç kızken emek emek kayınvalidem yapmış. Ama şimdi nedense kullanmıyor. Hepsini tülbentlerinin kenarından sökmüş. Ben de “napacaksın onları? “diye sordum, “hiççç” dedi. “Ver bakalım sen onları bana” dedim :)

boncuk iğne oyası süslü yelek

Görmüş olduğunuz bolerom çok sadeydi. Ben de onu bu şekilde süsleyerek, daha güzel hale getirdim. Boncuk iğne oyası örneklerini böyle kullandım. Kayınvalidem de şaştı kaldı bu işe :) Sizce de güzel olmuş mu?

23 yorum gelmiş

 1. Avatar photo

  çok iyi bir fikir.bende takı yapımında kullandım elimdekileri.ayrıca ev ayakkabısının üzerine dikerek farklı bir görünüm kazandırmıştı arkadaşım.bunlarda aklında olsun..

 2. Avatar photo

  oy oy oy :) ne güzel yorumlar bunlar mest oldum, biraz sonra uçacağım :)

  nagice diyor ki;çok iyi bir fikir.bende takı yapımında kullandım elimdekileri.ayrıca ev ayakkabısının üzerine dikerek farklı bir görünüm kazandırmıştı arkadaşım.bunlarda aklında olsun..

  bende takı yaptım, ama henüz fotoğrafını çekmedim, hal hal çok hoş oluyor.

 3. Avatar photo

  neduk diyor ki;”Aman bu gelin pek cadı” demiştir içinden, takdir bâbında:))Çok yakışmış.Güle güle giy.

  çok güldürdünüz beni Allah da sizi güldürsün. Onu kesin diyordur canımmmm hiç şühem yok :)))) bu boleroyu onun ilk gözağrısı çok sevdiği şeyma’ya (torunu) hediye edeceğim, bunu duyunca mest oldu zaten. Ne de olsa onun oyaları gözü arkada kalmasın.

 4. Avatar photo

  ne demek güzel olmuşmu sorma bile böyle bir soru süper olmuş iyi fikir ..bende yapabilirmiyimhemen başlıcam onay bekliyorum ..:)

 5. Avatar photo

  ÇOK HOŞ BİR FİKİR ELLERİNİZE SAĞLIK.ARTIK BU TÜR OYALAR KULLANILMIYOR BU ŞEKİLDE ÇOK GÜZEL DEĞERLENMİŞ BENDEDE VAR BU OYALARDAN ANNEM BEN ÇOK KÜÇÜKKEN ÖRMÜŞ.

 6. Avatar photo

  merytolg diyor ki;ne demek güzel olmuşmu sorma bile böyle bir soru süper olmuş iyi fikir ..bende yapabilirmiyimhemen başlıcam onay bekliyorum

  ne demek tabiki yapabilirsiniz :) bu sitenin amacıda bu zaten öyle değil mi? biran önce yapında bizde görelim :)Beğenen herkese teşekkürlerimi sunuyorum efendim.

 7. Ellerinize,fikrinize sağlık Mine hanım.Ben bu oyalardan satın almak istiyorum.Kalanları kullanmıyorsanız bana satabilirsiniz.Ne dersiniz :)

 8. Avatar photo

  biraz eskilerden çekip çıkarmayı seviyorum yazıları, bakar mısınız kullanılmayan boncuk oyaları ne güzel değerlenmiş. bu güzel şeyler kenarda durur mu hiç zaten, hele ki bir 10marifetlinin evinde?

Bir yanıt yazın