Cumartesi, Ekim 22, 2016

Sepetim mis dolu

8

İşyerimde sehpamın üzerinde bulunan, içindeki yapma çiçekleri zaman içinde deforme olmuş sepetimi, önce bu çiçeklerden ayırdım, içini boşaltarak temizledim. Sonra sprey verniğimle vernikledim…  Daha önceki bambu kirli sepetimle takım oluşturacak şekilde, yine kontrplaklarıma çizerek kesip, ahşap boyamla boyadığım yosun, balık, yengeç vs.yi, vernikledikten sonra, silikon tabancamla sepetime yapıştırdım. Şimdi çamaşır makinemin üzerinde duran bu sepete mis kokulu sabunlarımı koyuyorum. Sizler bu tür sepetleri, üzerlerini farklı meyve şekilleriyle süsleyerek masa üstü meyvelik olarak da kullanabilirsiniz. Ya da biraz hayal gücüyle; içerisine ceviz, soğan vs. koyabileceğiniz daha farklı, şık formlar verebilirsiniz.

8 YORUMLAR

  1. iyi fikir.kocamın 8 yıl önce evlilik yıldönümünde gönderdiği bu tip bir çiçeklik, çieçekleri artık deforme olmuş bir şekilde benim de işyerimde cam kenarında duruyor.kıyamıyordum atmaya.ben de bu şekilde değerlendireceğim.ellerinize sağlık.

  2. İşte diyorum ya bazı anları ölümsüzleştirmek lazım,değil mi ama?

  3. sprey vernik satıldığını bilmiyordum. vernikle fırça ile çalışmak çok zor. fırçayı kurutmadan temizle, fırça izi kalmasın dikkat et.bunu belirtmeniz inanın çok faydalı oldu.teşekkürler.

  4. Fırçayla sürülen vernikte, yüzey üzerindeki fırça izleri görünüm olarak,çok rahatsız edici oluyor.İlk sprey vernik denememi ise oturma odamın içinde uyguladıktan sonra,içeride oluşan yoğun vernik bulutunu çıkartabilmek için saatlerce verdiğim uğraş,bu uygulamanın açık havada yapılması gerektiği konusunda,korkunç bir tecrübe olmuştu.Siz siz olun,zemine mutlaka gazete yayarak ve ağzınıza bir maske veya tülbent takarak,sprey verniği uygulayın.