Somon & krem çiçekli gelin tacı

-

cicekli-gelin-taci-modelleri-4
Sene 2013, o zamanlar henüz çiçekli taç modelleri moda olamamış fakat eşiğinde ilerlemekte. Düğünüme 1 ay var ve ben hala istediğim taç ve gelinliğim için kemeri bulmuş değilim. Gezdiğim tüm gelinlikçilerde maalesef küçük birer avizeyi andıran taşlı taçlar mevcut. Ben sadece doğal durmasını istediğim basit bir taç arıyorum. Derken anladım ki istediğimi hazır bulabilmem pek mümkün değil. Yabancı sitelerde satışta var birkaç ürün fakat fiyatları beni aştığı için en iyisi mi kendin yap dedim kendime. Ve gerekli çiçekleri boncukları kurdeleleri topladım, kafamda değişik tasarımlarla oturdum nasıl yapabileceğimi düşünmeye başladım. Derken minik somon, krem çiçekleri, boncukları ve aralara serpiştirdiğim taşları sırayla ince telle birbirine eklemeye başladım. Önce minik buketler haline getirdim. Renkleri uyumlu hale gelecek şekilde sıraladım. Evde kullandığım zikzak şeklinde tacımı ki çoğunuzda mevcuttur deneme amaçlı aldım ve başladım telleri günlük taca sarmaya, baktım renkler hoş durdu güzel ilerliyor devam ettim tüm tacı sarıp bitirdiğimde ortaya işte bu sonuç çıkmıştı.

cicekli-gelin-taci-modelleri
Somonlar, kremler birbirini rahatsız etmeyen renkler bir araya geldiğinde istediğim sonucu elde etmekten memnundum. Tacın alt tarafını tellerle sardığım için taktığımda tellerin ucu biraz rahatsız etti ve ben de arkasını krem ince bir kurdele ile sardım. Ucundan göz yormayan ince kurdeleler de sarkıttığımda son hali böyle oldu ve benim gayet içime sindi.

cicekli-gelin-taci-modelleri-2

cicekli-gelin-taci-modelleri-3
En özel günümde kendi emeğim ile istediğim tacı takmak anlamlıydı benim için. Sizlere de tavsiye ederim elbette.. :)

2 yorum gelmiş

  1. Avatar photo

    Teşekkür ederim beğendiğinize sevindim. Yeni keşfettiğim hoş ve yararlı paylaşımlar içeren bu sitede olmaktan zevk aldım :)

Bir yanıt yazın

Avatar photo

10 marifetli değilim ama kendime yetecek kadar marifet barındırdığım doğrudur.Bu hoş ve yazı yazması keyifli sitede sizlerle paylaşımlarda bulunuyorum.İletişim için mrvbyrkzn@gmail.com adresime mail atabilirsiniz. Keyifli ve kazançlı marifetler dilerim..