Stancıl Nasıl Yapılır

-

Stancıl’ın tam olarak Türkçesi olmamakla birlikle biz kalıp, kalıpla boyama gibi bir anlam ifade eder. Genel olarak grafiticiler tarafından kullanılsada bir çok alanda boyama, tasarım için kullanmanız münkün.Kardeşimin yaptıgı stancıl ile örnek vererek acıklayacam.

taslak
taslak

önce yukardaki gibi herhangi bir taslak resim buluyorsunuz. yazıcıdan cıkartıyorsunuz. yetenekliyseniz kendi elinizlede cizebilirsiniz. Daha sonra bu resimdeki önce tüm dünyayı daha sonrada karaları maket bıcagı ile kesip cıkartıyoruz. elimizde 2 adet kalıp olmuş oluyor. sırayla bunları calısma yaptıgımız yuzeye uyguluyoruz. eğer duvara yapıyorsanız siprey boya, tişörte yapıyorsanız kumaş boyası … kullanıyoruz.çalışmanın son hali içerde

son hali
son hali

umarım bir şeyler öğrenmenize yardımcı olabilmişimdir. tüm arkadaşlara iyi calışmalar

5 yorum gelmiş

  1. insanlar bilmedikleri şeyleri haber yapmadan önce iyice araştırarak ya da bir bilene sorarak yaparlarsa, hem daha çok şey öğrenirler hem de doğrusunu öğrenmiş olurlar, sadece blog a bir haber koymanın heycanını değil, doğru bilgilerle yazılmış yararlı bir haber koymanın heyecanını yaşarlar değil mi ? :)not: ayrıca stencil kelimesi ingilizce olduğu için ve ingilizcede ı harfi olmadığı için doğrusu i dir ;)

Bir yanıt yazın