Cumartesi, Ekim 22, 2016
Stickerlarım… Üstelik 3 tanesi sadece 1 TL

Stickerlarım… Üstelik 3 tanesi sadece 1 TL

13

Siyah düz renk ve kırmızı düz renk 1TL’den 1er metre kendinden yapışkanlı kağıt aldım. 3sticker yaptım ama 3ü bittiğinde elimdeki kağıtların yarısı hala duruyordu. Bakalım kalan yarısınada bişeyler yaparım belki:) Yapılışı burada. Bu eğlenerek yaptığım, buzdolabımı süsleyen kardanadamım:) Kırmızı şapkasını yapana kadar gayet karizmatikti:) Şapka onu biraz bozdu ama bakalım belki fötr şapkaya çeviririm sonra:)

Bu da eğlenerek yaptığım, buzdolabımı süsleyen kardanadamım:) Kırmızı şapkasını yapana kadar gayet karizmatikti:) Şapka onu biraz bozdu ama bakalım belki fötr şapkaya çeviririm sonra:)

Bu klozetin üstündeki balıkadam (sitede yapan bir arkadaşta görmüştüm.)

Bu da klozetin üstündeki balıkadam;

Bu antremi süsleyen, ellerini yaparken epey zorlandığım, diğerlerine göre daha az beğendiğim semazenim. Ee nasıl olmuşlar?

Bu antremi süsleyen, ellerini yaparken epey zorlandığım, diğerlerine göre daha az beğendiğim semazenim.Eee nasıl olmuşlar?:)

13 YORUMLAR

  1. çok beğendim bnmde buzdolabımda çizikler var oğlumun marifeti..:) onlar için süper olur yapıştırıcı kağıtları nereden aldınız kırtasiyede varmı birde balıkadam şablonunu yayınlaya bilirmisiniz…eşim dalgıç mutlaka yapmalıyım:)..paylaşım için teşekkürler

  2. Çok çok güzel ve faydalı bir çalışma olmuş, tebrikler. Fakat gördüğüm kadarı ile benim kadar bir çok kişinin de çalışmanızla ilgili bazı merakları var….Bize yapım aşamalarını fotoğraflarmısınız. Ya da adım adım anlatırmısınız nasıl yaptığınızı!!!

  3. Teşekkürler arkadaşlar. Şablon sormuşsunuz ama şablonsuz yaptım ve maalesef yapım aşamaları da yok. Sadece anlatabilirim. Önce şu 1milyoncu diye adlandırılan dükkanlardan 1metre siyah ve 1metre kırmızı yapışkanlı kağıt yada folyo deyin neyse aldım. Aynıları büyük yapı marketlerdede dc-fix adıyla var biraz daha kalın yani daha iyi ama pahalı. Ben metresini 1TL’ye almışken oralarda metresi 5-6TL oluyor.Balık adamı burada bir arkadaşın yaptığına; buna http://www.10marifet.org/yazi/balik-adam-stickerim baka baka önce yapışkanlı kağıt arkasına çizdim sonra kesip yapıştırdım. Baloncukları zaten büyüklü küçüklü yuvarlaklardan oluşuyor. Balıklarıda ister çizerek kesin isterseniz düzgün yapacağınızı düşünüyorsanız direk kesip yapıştırın.Kardanadamda ise öncelikle göbeğindeki yuvarlaklardan başladım. Tahmini kaplayacağı alanı hesaplayıp önce göbeğine iri yuvarlaklar kesip yapıştırdım.Ardından siyah folyodan 2tane uzun ince kısım kesip göbeğini oluşturacak şekilde yanlara meyilli yapıştırdım.Sonra atkısı, sonra ağzı gözleri derken hepsini göz kararı,tek tek ilerleyerek yapıştırdığımda kardanadamım bitmişti.Semazeni ise internette hazır satılan modellerden birkaçını aynı anda açıp,hepsinden en kolay yapabileceğim kısımlarını seçerek yaptım.Aynı kardanadamdaki gibi sadece uzun ince yada kısa kalın düz siyah folyoların meyilli yapıştırılmalardan oluşuyor.Sadece kavuk ve sakal şekilli kesildi.Umarım yardımcı olmuştur?=)

  4. Çok teşekkürler ve güzel anlattınız emin olun. Bu arada söylemeden edemeyeceğim hakikaten çiziminiz bayağı iyiymiş.

  5. Aslında çizimim kötüdür, bende şaşırdım bişeye benzediğine:) Ama direk çizmek yerine onda da parça parça içini karalayarak tamamladığım için benzedi dalgıça. Önce başı, maskesi ve omzu ardından tüpünü yapınca gerisi geliyor zaten:)

  6. ayrıntılı anlatım için teşekkürler bende yapınca size fotosunu gönderirim…yaratıcılığınız harika yaratmaya ve bizle paylaşmaya devam….