Cumartesi, Ekim 29, 2016
SUSUZ KALMAMAMIZ DİLEĞİYLE

SUSUZ KALMAMAMIZ DİLEĞİYLE

33

Eminönünden aldım.Bir güzel boyayıp eskitme yaptık.Daha önceden folyodan deniz canlıları hazırladım.Balıklar,deniz kızı,ahtapot,denizatı,deniz yıldızı gibi…Daha sonra deniz kenarından topladığımız ve Eminönü’nden alınmış olan çeşitli midye kabuklarını damacanalığın alt kısmına silikon tabancasıyla yapıştırdık.Daha sonra üst taraflarada hazırladığım deniz canlılarını yapıştırıcıyla yapıştırdım.Boyutlu boncuk boya ile balıkların ağzından çıkan baloncukları ve denizin dibinden çıkan kabarcıkları yaptık.En son olarakta yat verniği ile bir güzel vernikledim.Artık damacananızı hazırlamış olduğumuz denize daldırabiliriz. :) Pardon damacanalığın içine koyabiliriz.

33 YORUMLAR

  1. Aslında folyodan gemi tablosu yazımda anlatmıştım.Ama balıkları değil.Balıkları şöyle yaptım;alüminyum folyoyu alıyorsunuz deseniniz kadar kesip cetvelle bastırarak ütülüyorsunuz.Deseni folyoya yapıştırıp üstünden tükenmez kalemle bastırarak gidiyorsunuz.Folyonun arkasından pergelle mineflonun üstünde tıklıyorsunuz.Kabartılacak yerleri rapido silgisiyle kabartıyoruz.Geç ve çabuk donan alçı ile arkadan doldurup düzleştirip peçete ile kapatıyoruz.iyice donunca cam sille 3 kere silip rapido mürekkebi sürüp 3 dakika bekleyip bez yardımıyla fazlalıkları siliyoruz.Vernikleyip kenarlarından kesiyoruz.Her desenin farklı teknikleri olyor.Desene göre değişiyor yani.Diğer figürlerde buna benzer şekilde yapılıyor.Umarım anlatabilmişimdir.Teşekkürler.

  2. Müthiş olmuş ellerinize sağlık. Susuzluk kapımızda, evdeki tasarruf tedbirlerinin dışında genel planlara ve uygulamalara ihtiyacımız var.

  3. İşte benim çok sevdiğim nminik folyolar. Heryeri folyo olan çalışmaları sevmiyorum, bu minişlere bayılıyorum.

  4. çikolatamolmadan asla teşekkür ederimmavisofra teşekkür ederimeskiden yorumlar maile geliyordu iyi oluyordu kaçımıyorduk şimdi görmüyorum bile :(