Yarasa kol tunik dikimi

-


Yarasa kol tunik dikimi. Merhaba 10marifet ailesi :) Hem 10marifet’te hem de blog dünyasında yeniyim. Fakat 1 yıldır dikiş dikiyorum. Dikiş dikmeyi internetten öğrendim. Amatör sayılırım bu anlamda :) Dikiş dikme tutkunuz varsa eğer, peşinden gidin ve azmedin. Mutlaka sabır ve azimle meyvesini alırsınız. Sizlere son zamanların favori modeli ispanyol kol model tuniğinin yapım aşamalarını anlatmaya çalışacağım.

Yarasa kol tunik dikiminde öncelikle kalıp olarak eski bir tunik modelimi kullandım. İspanyol kolu ise kalıpsız kendim ölçerek ve çizerek yaptım.
Tuniğin rengi siyah olduğu için fazla sade geldi gözüme, o yüzden çok sevdiğim etnik desende bir de şerit detayı ekledim tuniğin koluna.
Kumaş olarak çelik penye kullandım, kışlık penye kumaş kendisi.
2.5-3.00 mt arası kumaş kullandım. Tuniğin yakasını olabildiğince kapalı bisiklet yaka yapmaya çalıştım.
Aşağıda yapım aşamalarına dair birkaç fotoğrafını ekledim yarasa kollu tunik modelimin. Diğer dikim detayları için bloguma beklerim, profilimden.

Bir yanıt yazın

Avatar photo

çalışan kadın ,uyku tulumu?sosyolog olma çabasında olan biçare?hayata dair tüm deneyimlerimi paylaşma adına bloguma tık tık ??? ? https://kdgzgnlk.blogspot.com.tr