Salı, Ekim 25, 2016
Yemeni İle Örtü

Yemeni İle Örtü

27

Yapımı çok kolay arkadaşlar ve sonuç fena olmuyor.Malzemelerimiz:Evdeki artık kumaş (açık renk olması gerekiyor), yemeni, kumaş yapıştırıcısı, hazır harçYapılışı ve diğer fotoğraflar:

Desenini beğendiğimiz bir yemeniyi bir gece kolalı suda bekletip, kurutuyoruz.Sertleşince kesmek kolaylaşıyor.Örtüye yerleştireceğimiz desen kısmını kesip, kumaş yapıştırıcısı ile yapıştırıyoruz.Yapıştırıcı kuruduktan sonrada tersten ütülüyoruz.Kenar kısımları atmasın diye de altın sarısı boyutlu boya geçiyoruz.Çok kolay ve zevkli bir teknik.

27 YORUMLAR

  1. iki tip kola var, ben sıvı kola kullandım.Şişenin üzerinde nasıl sulandırılacağı yazıyor, talimata göre sulandırarak yaptım, istediğim sertlikte olmadı.Bende doğrudan kolayı kullanmaya karar verdim.Küçük bir kasenin içine kolayı koyup, yemeninin kullanacağım kısmını bastırdım, bir gece beklettim.Sabahta elimle düzeltip, öylece kuruttum.Beğendiğine sevindim mavicim.

  2. ellerinize sağlık çok güzel bir fikir örtülerimi yenileyeceğim ama enteresan birşeyler bulursam diyordum arşivime aldım:)kolalama işini uzun uğraş sonucu keşfettim blogumda da denedim hem hazır kola ama sıvı değil iri taneli limon tuzu gibi ölçüsü 2 yemek kaşığına bir bardak su, hem de nişasta ve suyu kaynatıp el değecek kıvama gelince batırıp gerginleştiriyorsunuz iyice kurumaya bırakıyorsunuz….

  3. sevgili ayme, belindacım çok teşekkürler.Kolanın ikinci tipi bu zaten, limon tuzu gibi olan.Sıvı koladan çok daha iyi, ben yaptıktan sonra keşfettim, teşekkürler waterlilys.

  4. yenihayat, favori, sibel güzel yorumlarınız için çok teşekkür ederim.Sevgili mavi 40 derecede hassas programda yıkadım, hiçbir şey olmadı.

  5. Mavicim, marifet üyelerinden lilibebek tülbentten bluz yapımını paylaşmıştı.Sitesini incelesen daha çok şey bulursun eminim.Eşarptan da çok güzel bluzlar yapmış, dikiş konusunda çok usta olmaya da gerek yok.Gaziantep’e gittiğimde yaparım düşüncesi ile birsürü yemeni almıştım, bir tana de yaptım kızıma, denemelisin.

  6. linl için teşekkürler oda çok güzel ama ben bi yerde gördüm uzun bi tülbent heralde iki tane bilmiyorum diktötgen şeklinde altlarında püsküller vardı çok begenmiştim sırta alınca dökümlü duruyodu