Kuru çiçek detaylı keçe ayraç yapımı

-

kece-kitap-ayraci-nasil-yapilir-1
Buket ayraç olsun çalışmamın adı. Kitaplara ve çiçeklere olan aşkımı belirtmek istiyorum sizlere. Hele ki ikisi birleşince ortaya harika bir şey çıkmıyor mu? Kitap arasında çiçek kurutmayı eminim birçoğumuz seviyoruz. Size daha iyi bir fikrim var. Neden kitap ayracımızda bir buket çiçek olmasın?

Malzemeler:
Yeşil renk ince keçe
Kırmızı, beyaz, sarı renklerde kalın keçe
Yeşil ve beyaz dikiş ipi
Kırmızı kalın ip
Makas, iğne
Silikon tabanca veya sağlam yapıştırıcı

Yapılışı:

Yeşil ince Keçemizi 10 cm x 16 cm ölçülerinde kesiyoruz. Ayracın içine dik durması için koyacağımız kartonu iğne ile delerek büyük bir delik açıyoruz. Kalın kırmızı ipi delikten geçirip gevşek biçimde şimdilik bağlıyoruz.

Kalın kırmızı keçeden ise küçük bir üçgen kesiyoruz. Üçgenimizin üzerine kurdele gibi ip ve keçe ile süslemeler yapıyoruz.

kece-kitap-ayraci-nasil-yapilir-2
Sonra kırmızı dikiş ipi ile yeşil keçemizin uygun bölümüne dikiyoruz.

kece-kitap-ayraci-nasil-yapilir-3
Daha sonra kartonumuzu keçenin içine alıp kenarlarını yeşil dikiş ipi ile düz dikiyoruz.

kece-kitap-ayraci-nasil-yapilir-4
Şimdi kalın ipimizin ucuna yapıştıracağımız papatyamızı hazırlayalım.
Beyaz ve sarı keçeden resimdeki gibi küçük yuvarlaklar kesiyoruz. Beyaz keçeyi 2. resimdeki gibi keserek papatyaya benzetiyoruz.

kece-kitap-ayraci-nasil-yapilir-5
Kırmızı ipimizin uçlarını bağlayarak beyaz keçenin içine geçiriyoruz. Sarı parça keçeleride silikon tabancası veya sağlam yapıştırıcı ile beyaz keçenin iki yüzüne de yapıştırıyoruz.

kece-kitap-ayraci-nasil-yapilir-7

kece-kitap-ayraci-nasil-yapilir-8
Artık çiçeklerimizi ayracımızdaki küçük bukette saklayabiliriz. Beğendiyseniz aşağıdan fb’da paylaşarak bana destek olabilirsiniz.
Yarışmacı arkadaşlara başarılar :)

kece-kitap-ayraci-nasil-yapilir-9

2 yorum gelmiş

Bir yanıt yazın

Keçeden kurbağa kitap ayracı yapımı

| | 0 Yorum

Bu sevimli kurbağayı öpersem prense dönüşür mü acaba? Denemek isteyenler haydi içeriye… Sevimli kurbağa ayracımızın kalıbı bu. Tabii ki yeşil kalın keçe kullanıyor ve kalıptan yararlanarak kesiyoruz. Gözler için genelde kesmeye üşendiğim için masa sandalye...

Artık keçelerden kitap ayracı yapımı (anlatımlı)

| | 1 Yorum

Önce bir parça keçe kesiyoruz. Uzunluğu ve inceliği tamamen size kalmış Sonra parça keçelerimizi rastgele yerleştirip yerlerini unutmamak için iğneliyoruz. Sıcak silikonla yapıştırıyoruz. Daha sağlam olsun derseniz dikebilirsiniz. Sonra dilediğiniz...

Keçeden kalp kitap ayracı yapımı (anlatımlı)

| | 0 Yorum

Minik kalplerim çiçek açtı Minik yapraklar ve daireler kesiyoruz ve kocaman kalpler İstediğiniz renkte seçebilirsiniz ayraçlarınızı ve ipinizi, zevk sizin ^_^ Renklerinisiz seçin Ve bu şekilde ayracımızı sımsıkı dikiyoruz....

Keçeden fiyonklu kitap ayracı yapımı

| | 0 Yorum

Gereken malzemeler: istediğiniz renkte keçe-ayraç-yapıştırıcı. Ayracınıza uygun ebatlarda 3 ayrı keçe kesiyorsunuz. Ortadaki en uzun keçenin ortasına yapıştırıcı sürerek ortada birleştiriyorsunuz. Fiyonk şekline getiriyorsunuz, yapıştırıyorsunuz. Kalan parçayı ortalayarak ortasından yapıştırıp, ayracı arasında kalacak...