Deniz temalı peçete halkası yapımı

-

deniz-temali-pecete-halkasi-yapimi

Bir geri dönüşüm çalışması olarak sizlerle peçete halkasının yapımını paylaşmak istedim. Öncelikle marketlerin poşetlerinin sarılı olduğu rulo veya alüminyum folyoların sarılı olduğu sert cisimli ruloyu 3 cm eninde keserek çalışmamıza başlıyoruz.

deniz-temali-pecete-halkasi-yapimi-1

Daha sonra dantel kurdeleyi rulonun çevresinden bir santimetre fazla keserek rulonun iç kısmını dantelle kaplıyoruz.

deniz-temali-pecete-halkasi-yapimi-2

Buradaki amaç halkanın iç kısmının karton olarak gözükmesini engelleyerek ona şık bir görünüm kazandırmak. Aynı işlemi halkanın diğer tarafı için de tamamladığımızda iç kısım kurdele olarak gözükecektir.

deniz-temali-pecete-halkasi-yapimi-3

Daha sonra halat ipimizle halkanın etrafını beş turda sarıyoruz. Dikkat etmemiz gereken nokta ise bitiş noktalarının karşılıklı olarak aynı hizaya gelmesidir.

deniz-temali-pecete-halkasi-yapimi-4

deniz-temali-pecete-halkasi-yapimi-5

Üstte kalan bitiş bölümlerini gizlemek için 2 cm enindeki dantel kurdelemi dikey olarak bu bölüme sararak üstten yapıştırıyoruz.

deniz-temali-pecete-halkasi-yapimi-6

Evet şimdi biraz da süsleyelim halkamızı. Bu kısım tamamen sizin zevkinize kalmış bir durum. Hatta böyle bile bırakabilirsiniz ama ben halat ipine denizci temayı çok yakıştırdığım için yine böyle bir süsleme ile şıklık kazandıracağım. Bunun için öncelikle lacivert- gümüş çizgili kurdelemden bombeli katlı bir fiyonk çalışması yapacağım.

Bunun için küçük bir halka oluşturuyorum silikon tabancamı kullanarak. Oluşturduğum halkanın sağına ve soluna da eşit oranda aynı halkalardan oluşturuyorum.

deniz-temali-pecete-halkasi-yapimi-7

deniz-temali-pecete-halkasi-yapimi-8

Aynı işlemi tekrar yaparak çapamı fiyonkumun üzerine yapıştırıyorum. Siz isterseniz bir düğme ile de tamamlayabilir, hatta o şekilde de bırakabilirsiniz.

deniz-temali-pecete-halkasi-yapimi-9

Ben diğer halkayı da dantel kurdeleden oluşturduğum figürün ortasına çapa desenli bir düğme kullanarak değişik bir halka elde ettim.

deniz-temali-pecete-halkasi-yapimi-10

Diğer çalışmalarım için bloguma beklerim.

2 yorum gelmiş

  1. Avatar photo

    Çalışmalarınıza bayılıyorum sevginin günlüğü, sunumunuz da harika, yine çok şık bir çalışma olmuş ellerinize sağlık :)

Bir yanıt yazın

Rulo değerlendirme

| | 4 Yorum

Çok güzel bir tuvalet kağıdı rulo değerlendirme çalışması buldum. Ruloları fotoğraftaki gibi dikey katlayıp bastırıyoruz. Altın rengine boyanmış bu örnekte ama kendimiz rengi seçebiliriz tabii. Resimde görüldüğü gibi incecik kesikler...

Kalın rulo değerlendirme

| | 14 Yorum

Kalun rulolarla neler yapabiliriz? Koli bantlarından çıkan kalın rulolardan bir eşarp askısı yapılmış. Aşamalarını paylaşayım. Önce düzgün çizgiler çiziyoruz ki birbirine denk halkalar kesebilelim. Falçata yardımıyla düzgün halkalar kesiyoruz. İşte böyle...

Rulo değerlendirme

| | 3 Yorum

Tuvalet kağıdı rulo değerlendirme çalışması paylaşmak istiyorum. Yapılışı gayet kolay, sonucu güzel. Kağıt ruloyu boyuyoruz, kurutuyoruz. Resimdeki gibi bastırıyoruz. Cetvelle incecik şeritler oluşturacak şekilde çizgiler çiziyoruz. Kesip böyle halkalar elde...