Eva nedir, eva ile nasıl çalışılır?

-

renkli-elbiseli-eva-kiz-bebek

Hobi malzemeleri arasında kendine yer bulan maddelerden biri de eva oldu son dönemlerde. Kelime açılımı, Etil Vinil Asetat. Kağıt değil, köpük değil, ama bunları çağrıştıran kendine has bir malzeme. Dokunduğunuzda daha iyi anlıyorsunuz. Hobi severlerin samimi olmaya başladığı keyifli bir malzeme. Çalışması kolay, renkli, çocuklar için de uygun ve artık bulması da kolay bir malzeme eva.

eva-kalpli-bebek-sekeri-cantasi

Sanayinin pek çok alanında kullanılan, kolay bakteri üretmeyen, sağlıklı bir malzeme olan eva, artık evlerimize rahatça girebiliyor. Kırtasiyelerden alabilir ya da online olarak rahatça ulaşabilirsiniz. Genel olarak renkli A4 boyutlarında satılıyor ama daha büyük olanları da var. Deneme için böyle bir paket satın alabilirsiniz. Düz renkleri olduğu gibi desenli ve kendinden simli olanları da var. Hatta kendinden yapışkanlı olanları da parti gibi kutlamalarda süsleme yapmak için epey elverişli.

evadan-pembe-beyaz-cicek-ve-kelebek-sus

Eva ile iki boyutlu süsleme çalışmaları yapabildiğiniz gibi, strafor toplar kullanarak bebek de yapabilirsiniz. Strafor topu eva bebeğin başı olarak düşünün. Evayı bunun etrafına rahatça sarabiliyoruz. Sıcak ya da soğuk silikon ile de yapıştırma işlemini yapıyoruz. Çok hafif bir malzeme olduğu için az miktarda silikon yeterli olacaktır.

evadan-cicek-yapimi

EVA İLE HARİKA BİR KIRMIZI GÜL NASIL YAPILIR?

Evanın kalınlığını azaltmak isterseniz üzerine ince bir kağıt koyup ütü ile geçmeyi deneyin. Bu şekilde evayı inceltebilirsiniz. Simli ve desenli evaları ütülemeyin.

evadan-pembe-bebek-ayakkabilari

Eva ile böyle sevimli bebek ayakkabısı süsler yapmak için yine strafor top, eva, sıcak silikon, süs inciler ve kurdele kullanabilirsiniz.

evadan-cicekli-kapi-susu

Eva ile çiçekler yapıp böyle şahane bir kapı süsü yapmanız da çok mümkün.

evadan-kus-kafesi-duvar-susu

Bu çok güzel eva duvar süsünde de gördüğümüz gibi eva ile çalışırken seçeneklerinizi geniş tutabilirsiniz.

evadan-hediye-paketi-yapimi-anlatimli

Hediye paketlerinizi de evadan yapabilirsiniz: EVA İLE HEDİYE PAKETİ NASIL YAPILIR?

Hobium’da parça ve bütün olarak eva bulabilirsiniz:

Küçük parçalar halinde eva burada ve burada, bütün eva burada.

Strafor top burada.

Eva ile nasıl çalışılır konusunda videolar çekeceğiz. O vakte kadar, birkaç yabancı kaynaklı video ile olaya ışık tutalım:

EVA İLE GÜZEL BİR FİYONK NASIL YAPILIR? Bu videoda görebileceğimiz gibi, evayı dikerek de kullanabiliyoruz. Zaten bazen tercih edildiği şekilde eva ile tişört üzerine aplike süslemesi yapacaksanız o zaman dikme yöntemini seçin.

EVA NASIL TOP STRAFORA YAPIŞTIRILIR? Bu videoda da bebek yaparken evayı top strafor üzerine nasıl yapıştırdığımızı görüyoruz.

EVA ÜTÜ İLE NASIL İNCELTİLİR VE STRAFORA UYGULANIR? Evayı ütü ile nasıl açarız, inceltiriz, top üzerine kat bırakmadan nasıl yerleştiririz, bu videoda da bunu görüyoruz.

EVA ÜZERİNE NASIL ÇİZİLİR, EVA BEBEĞE NASIL YÜZ YAPILIR? Eva, üzerine kolayca çizim de yapılabilen, boyanabilen bir malzeme. Bu videoda fırça ve boya ile nasıl güzel bir yüz çizildiğini görüyoruz eva bebek kafası üzerine.

Eva nedir, nasıl bir malzemedir, eva ile neler yapılabilir, eva ile nasıl çalışılır, eva nereden satın alınır konularını derleyip size faydalı olmaya çalıştık. Bu konuyu daha da geliştireceğiz.

Eva ile çalışacak olanlara kolaylıklar…

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin

Türkiye'nin en büyük el işi & kendin yap sitesine ve kızım Leyla'ya bakmakla meşgulüm. İkisi de çok hoşuma gidiyor.

Eva kağıtları ile dolap süsleme

| | 0 Yorum

Eva kağıdı ile dolabıma çiçekler yaptım, sınıfımda kullandığım eski dolabımı süsledim. Eva kağıdının arka yüzüne rastgele küçüklü büyüklü çiçekler çizdim, kestim. Dolaptaki hataları kapatacak şekilde çiçekleri yapıştırmadan önce yerleştirdim....

Çocuk etkinlikleri; evadan kalemlik yapımı

| | 0 Yorum

Merhaba, sınıfım için evadan yaptığım fırçalığım. İlk önce hangi renklerle kaplamak istiyorsak renklerini ayarlamalıyız, ben elimdeki renkleri değerlendirmek için bu renkleri kullandım, tam bir diy oldu yani Siz herhangi bir...

Evadan sınıf kapı süsü yapımı

| | 0 Yorum

Merhabalar, sınıfım için ders kapı süsü hazırladım Siz de farklı amaçlarla yapışkanlı eva kağıdından yararlanabilirsiniz.. Yazıya uygun dikdörtgen eva kesiyorsunuz. Sonra normal çizgisiz A4 kağıdına yazınızı çiziyorsunuz. Tek tek kesiyorsunuz...