Haraşo bebek battaniyesi yapımı

-

haraso-bebek-battaniyesi-yapimi
Merhabalar, size çok mu çok kolay bir bebek battaniyesi yapımı anlatacağım. Ana kuzusu benzeri fakat onun daha kalını bir ip ile örülüyor. Maalesef yumak üzerindeki kağıdı çöpe attığım için buraya yazamadım. Ama tuhafiyede sorarsanız mutlaka vardır. Zira bu ara çok moda! 4-5 ay oldu öreli, akıldan uçtu gitti :( Yumoş ve sıcacık bir battaniye.

8 mm’lik ahşap örgü şişiyle ördüm. Metal şişlerde bu ipler çok kaygan oluyor. 4 yumaktan 4 parça öreceğiz.
50 ilmekle başlayın. İp bitene kadar haraşo örün.

Not: Ben hem arka hem önde haraşo ördüğüm için çizgiler oluştu. Siz ön kısmı haraşo örüp arka kısmı düz örün. Bu şekilde düzgün şeritsiz bir battaniye elde edersiniz :)
Her yumakta ördüğünüz parçayı kenara ayırın. En son bu 4 parçayı kare oluşturacak şekilde dikin. İyi günlerde kullansın minik yavrunuz :)

Bir Cevap Yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn
berenicemindunyasi

Amigurumiye merakli bir deli ben :)

İsme özel pembe bebek battaniyesi

| | 0 Yorum

Kızıma aldığım pembe nohut battaniyeye ananemizin mevlüd elbisesi için kullandığı dantelden artan dantel güpürü diktim. Elimde olanı kullandığım için danteli fırfırlamadan diktim ama siz fırfır yapıp dikebilirsiniz de. İsminin kısa...

Güzelim tığ işi bebek battaniye modelleri

| | 0 Yorum

Tığ işi bebek battaniyelerini insan kucaklamak istiyor; yumuşacık, rengarenk, biraz da sanki bebek kokulu oluyorlar. Birbirinden şahane tığ işi bebek battaniyeleri arasından seçim yaparken zorlandık ama hem buradaki bebek battaniyeleri bölümümüzden...