Jüt iple peynir kutusu kaplama

-

jut-ip-ile-peynir-kutusu-kaplama-3
Herkese yeniden merhaba. Bir ara jüt iplere kafayı takmıştım hala çok seviyorum ama yapılacaklar listesine o kadar çok şey ekledim ki bu iplerimi biraz ihmal ettim galiba :( Bu kutu hikayesi elimde bulunan lastikleri koyacak bir şey ararken çıktı ortaya, neye koysam diye düşünürken etrafta oğlum oynasın diye (not:oğlum boş kutu hastası açıp kapamaya bayılıyor diye kenara koyduğum boş üçgen peynir kutusunu gördüm. Ölçüsü de paket lastiklerini koymak için idealdi. Nasıl süsleyebilirim diye düşünmeye başladım ve aklıma iplerim geldi, sonuç aşağıda gördüğünüz gibi :)

Yapımı yine oldukça basit. Jüt ip, kutu, silikon tabancası ve kutunun üstünü süslemek istediğiniz malzemeler.

jut-ip-ile-peynir-kutusu-kaplama
Silikonu kutunun üzerine azar azar sürüp jüt ip ile dolaya dolaya kaplıyoruz. Üst ve alt kapakları da aynı şekilde kapladım.

jut-ip-ile-peynir-kutusu-kaplama-
Üstünü süslemek için biraz dantel, kurdele, doğal rafya ve yapma çiçek kullandım. Süsleri de yine silikon tabancası ile yapıştırdım.

Blog:RUJBUTİK

İnstagram:RUJBUTİK

3 yorum gelmiş

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin

Keçe ile kutu yenileme

| | 0 Yorum

Herkese merhaba. Sevimli bir kutu yapıyoruz, ben kullanmadığım ama atmaya da kıyamadığım eski bir kutuyu kullanılır hale getirmeye çalıştım. İlk olarak kutunun üzerindeki etiketi çıkarttım, kullanacağım (keçe, kurdele, yapıştırıcı, düğme) malzemelerimi...

Karton kutudan sepet yapımı

| | 0 Yorum

Yeni bir değerlendirme çalışmasıyla daha karşınızdayız. Aldığımız eşyaların çoğunlukla çöpe giden kutularını değerlendirmeye çalıştık ve ortaya böyle bir şey çıktı. Değerlendirmek istediğimiz karton kutunun çevre uzunluğunu ve yüksekliğini ölçüp not...