Oje ile yüzük boyama / yenileme

-

oje-ile-yuzuk-boyama-yenileme-diy-1
Sizin de atmaya kıyamadığınız ama rengi kötüleştiği için takamadığınız yüzükleriniz var değil mi? Ya da aldıktan sonra rengini beğenmedikleriniz? (Yazının sonundaki uyarıyı mutlaka okuyun)
İşte böyle sevmediğim yüzüklerimi boyamaya karar vermemle başladı her şey. Ojeyle boyamaya karar verdim, ne kadar kötü olabilirdi ki? Hem olmazsa asetonla siler başka bir yol bulurdum :)

Neyse azizim uzun lafın kısası aldım elime yüzük kutusunu, önüme ojelerimi dizdim ve istediğim renge boyamaya başladım, pek de güzel oldular. Üzerlerindeki desen bozulmadan renkleri güzelce değişti ve çok içime sindi :)
Oje kokmaz mı diyorsanız kurumaya yakın parfüm sıkın üstüne kokmuyor :)

oje-ile-yuzuk-boyama-yenileme-diy-2
UYARI! DİKKAT! Sakın içini boyamayın!!! Parmağınıza takınca ne kadar ince kat da sürseniz parmağınıza bulaşıyor, soyuluyor hiç hoş olmuyor :)
Bu da böyle bir öneri olsun yüzükler çöpe gitmesiiiin :) Yüzük boyama / yenileme benim de ilk diy projem oldu.
Bu arada internette bir araştırma yapmıştım boyamadan önce; nasıl yüzük boyanır, yüzük neyle boyanır, hangi boyayı almam gerekir diye, sonuç kocaman bir 0 oldu :) İğne oyasıyla yüzük yapımı çıktı, yüzüklerini boyayan biri çıkmadı :)
oje-ile-yuzuk-boyama-yenileme-diy-3

2 yorum gelmiş

Bir cevap yazın

Boncuktan yüzük yapımı

| | 0 Yorum

Her zaman takı yaparken mavi ve pembe renkleri tercih ettiğimi farkettim. Bu yüzüğümü de altın kahve tonlarında yaptım. Blogumdaki resimlere de bakmak isterseniz bloguma beklerim. Sevgiler…...

Galaksi spiral yüzük yüzük yapımı

| | 0 Yorum

İlk önce 3 tane boncuk alıyorsunuz ipe. Sonuncusunun içinden ipin diğer ucunu geçirerek daire oluşturuyoruz. Daha sonra 2 tane daha boncuk alıp yine sonuncusunun içinden diğer ipi geçirip çaprazlıyoruz. Bu...

Tel yüzük yapımı

| | 9 Yorum

Telden boncuklu yüzük nasıl yapılır? Bu hoş yüzük modelini siz de yapmak isterseniz bu aşamaları takip ederek yapabilirsiniz. Deneyelim. Orta kalınlıkta tellere ihtiyacımız olacak. Tabii tel kıvırma ve kesme için...