Parlak sarı dantel etek

-

keninden-kemerli-sari-dantel-etek-modelleri-2
Mor korsajlı parlak sarı dantel, yüksek bel etek tasarımım.
Üst bölümde parlak sarı dantel kumaş kullandım. Astar olarak ise beyaz pamuklu kumaş kullanmayı tercih ettim. Astar boyunu bilerek dantelden daha kısa tuttum ki alttan sarkma riski ortadan kalksın. Oturduğunuz zaman astarlı eteklerin üst katı geriye doğru çekilir genelde ve eğer astarı da neredeyse aynı boydaysa alttan çıkar ve ortaya hoş olmayan bir görüntü çıkar. Birkaç santimetre kısa astar kullanmak her zaman daha iyidir.

keninden-kemerli-sari-dantel-etek-modelleri
Bel bölümünde mor renkli esnek bel lastiği kullandım, hem bel bölümünü sıkmıyor hem de giyen kişinin rahat hareket etmesini sağlıyor. Sol yandan fermuarlı olarak tasarladım. Genellikle insanlar daha çok sağ elini kullandıkları için, fermuarlar sol tarafa konur ki rahatça çekilebilsin. Tabii solak bir kişi iseniz sağ tarafta fermuar bulunmasını da talep edebilirsiniz.

keninden-kemerli-sari-dantel-etek-modelleri-
Bu sarı dantel yüksek bel kesimli etek tasarımımda da önü ve arkayı aynı şekilde kullandım, herhangi bir espri ya da asimetri detayı kullanmadım, basit her zaman daha iyidir temasından yola çıkarak :) Zaten astarı da özellikle beyaz renkli kullandım, eğer sarı renkli kullansaydım desen, kaybolurdu.

Sarı ve mor kontrast ve güçlü renkler oldukları için bu eteği beyaz basic üstler ve ayakkabılar ile kombinlemek çok doğru bir seçim olacaktır. Tüm dikkat etekte olduğunda ortaya çok hoş bir görüntü çıkıyor gerçekten de.

keninden-kemerli-sari-dantel-etek-modelleri-4

Beril Öke Gülen

Bir yanıt yazın

Avatar photo

“paper faces” markası, birçok tasarım yarışmasında ödül almış olan giysi ve aksesuar tasarımcısı Beril Öke Gülen tarafından, 2008 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi “Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü"nden mezun olduktan sonra kuruldu. İngilizce ‘de “kağıt yüzler” anlamına gelen ve moda dünyasının, çeşitli bilgisayar programları ve görsel efektler ile mükemmelleştirilmeye çalışılan kağıt silüetlerini yani modelleri sembolize eden “paper faces” adını, “Zoot Woman” adlı İngiliz elektro-pop grubunun “Living In A Magazine” adlı parçasının sözleri arasından seçti. “paper faces butik” ise, 2010 yılında, Cihangir’de açıldı ve şu anda Feneryolu / Kadıköy'deki yeni adresindeki ofisinden, sadece internet üzerinden müşterilerine ulaşıyor. Hemen hemen her yaştan müşteriye hitap eden geniş ürün yelpazesi ve sınırlı sayıda üretilen özel giysi ve aksesuar tasarımlarıyla, takipçileriyle buluşuyor. El yapımı güllerle süslenmiş kalp yastıklardan; aynalara, bez çantalardan; hasır şapkalara; inci kolyelerden; dantel yaka kolyelere kadar birçok ürün seçeneği mevcut. MAĞAZALAR: Zebramo'da: www.zebramo.com/users/3048962 Dekopasaj'da: www.dekopasaj.com/berilokegulen-profil Gardrops'ta: www.gardrops.com/berilokegulen Tisho'da: www.tisho.com/dukkan/paperfaces_59823_1 Elemeğibunlar'da: www.elemegibunlar.com/uye/paperfaces

Balon etek nasıl dikilir?

| | 2 Yorum

Balon etek modelini çok severim. Siz de balon etek nasıl dikilir merak ediyorsanız burada yapım aşamalarını çok güzel resimlemişler. Ben de aşağıya aktardım.   Önce iç kısmını oluşturacak kumaşı bu...