Pembe masal evi – keçeden kapı süsü yapımı

-

keçeden kapı süsü yapımı
Öncelikle hayalimdeki kış evinin boyutlarını planladım. Sonrasında kağıt üzerinde çizimini gerçekleştirdim.
İlk aşama olarak, kağıttaki çizimimden kalıpları çıkardım, evin kendisi, çatısı, pencereler ve kapı gibi parçalar halinde keçelerini kestim. Daha sonra evin üzerindeki kar tanelerini işledim, kapı üzerindeki süsü kurdele nakışından güllerle hazırladım. Pencerelerin panjurlarını ve üzerindeki küçük süslemelerini yaptım. Çatının içini elyaf ile doldurarak, kenarlarını dikip üzerini incilerle süsledim.

keçeden kapı süsü yapımı

keçeden kapı süsü yapımı
Evin alt saçağını hazırladıktan sonra hepsini birbirine sıcak silikonla yapıştırıp monte ettim. Saçaklar üzerindeki kar yumaklarını ayrıca hazırlayıp ekledim, baca ve üzerindeki kar da en son hazırlanan parça oldu. Evimin düzgün ve sert durması için evin gövde kılıfının içine asestat kağıdı ile destek yaptım.

keçeden kapı süsü yapımı
Bulut şeklinde bir keçe kesip, üzerine nakışla çiçekler işlediğim harfleri monte ederek isim platformunu hazırladım, kurdelelerle evin alt kısmından sarkıttım.
Bu haliyle küçük bir kızın tatlı odasına yakışır bir kapı süsü halini aldı. Sevgiler.

keçeden kapı süsü yapımı

Yarışmaya katıldığımı anlattığım yazım burada.

3 yorum gelmiş

Bir yanıt yazın

Avatar photo

Uzun yıllardır dikiş, nakış ve benzeri el sanatlarıyla uğraşıyorum. Resim ve çizim her zaman zevk aldığım bir uğraşı olmuştur benim için. Şimdi keçeden çeşitli tasarımlar (broş, buzdolabı süsü, anahtarlık, çanta v.b.) yapıyorum ve Pembe Camekan blogumda bunları sizlerle paylaşmak için çok heyecanlıyım.