Penye ipten örgü çanta tarifi

-

penye-ipten-orgu-canta-modelleri
Uzun bir aradan sonra 10marifet ailesine merhaba:=) Örgü örmeyi, dikiş dikmeyi çok sevenlerdenim. Bu aralar örgüye iyice merak sardım. Hele penye iplerden bir şeyler örmek çok zevkli. İp kalın olduğundan hemencecik elinizdeki iş bitiyor. Ne yapsam diye düşünürken hem kullanışlı hem kolay bir şey olsun istedim ve çanta ördüm. İşte penye ipten şık bir el çantası yapımı:

Çanta için gerekli malzemeler:
4 adet açık mavi penye ip
1 adet lacivert penye ip
5,5 numara tığ
1 adet çanta tokası

penye-ipten-tig-isi-canta-yapimi

Yapılışı:
Açık mavi ip ile 40 adet zincir çekip, bir sıra sık iğne ile üstünü dolduruyorsunuz. Sonra zincirin diğer tarafınıda sık iğne ile dolduruyorsunuz. Böylelikle çantanızın dibini yapmış oluyorsunuz. Sonra üst kısmını yapmaya başlıyorsunuz. Sık iğnelerinin üstüne doldurmaya başlıyorsunuz. 12 sıra bittikten sonra lacivert ip ile bir sıra sık iğne yapıyorsunuz. 5 sıra ördükten sonra 4 sıra sık iğne ile çantayı bitiriyorsunuz. Dönerek ördüğümüz için dikme derdimiz de olmuyor. Sık iğnelerin arasında çanta tokasını koyacağınız yeri zincir çekip boşluk bırakıyorsunuz.

Daha fazla fotoğraf için bloguma beklerim. Sevgilerle…

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin

Evli, mutlu, çocuklu dikiş dikmeyi, yemek yapmayı, kitap okumayı ve fırsat buldukça gezip tozmayı seven çalışan bir anneyim:=)

Sarı örgü çanta

| | 2 Yorum

Baklava dilimi şeklinde sarı çanta. Malzeme olarak kalın yün ve tabii ki ona uygun bir tığ gerekiyor. Çantaya tabandan istediğimiz uzunlukta zincir çekerek başlıyoruz. İstediğimiz uzunluğa gelince (benim çantamın tabanı...