Video: Örgü Portföy Çanta Yapımı

-

Örgü portföy çanta yapımı. Örgü portföy çantalar gün geçtikçe daha çok sevilmeye başladı. Boyutları, renkleri ve süslemeleri de değişti ve çeşitlendi tabii. Instagram ve youtube’dan takip ettiğimiz Gözde Hobi, hesabında ördüğü portföy çantaların anlatımlı videolarına da yer veriyor. Bayılarak takip ediyoruz. Kendisinin de izni ile bir örgü portföy, ya da örgü clutch da diyebiliriz, videosunu paylaşıyoruz aşağıda. Örgü cluch modellerini püskül, fermuar, astar ve deri etiket ile detaylandıran Gözde Hobi’nin instagram hesabını takibe alarak daha nice güzel örgü tarifleri öğrenebilirsiniz.

Örgü Portföy Çanta Yapımı

Polyester sert makrome ip ve 4 mm tığ kullanıldı bu örgü portföy çanta için. Bu boyda bir portföy (ölçüleri 34×22 cm) örmek için 2 yumak yeterli oluyor. Sert ve tok bir görünüm istiyorsanız sıkı örmeniz gerektiğiniz altını çizerek sizi örgü portföy yapımı videosu ile baş başa bırakıyoruz :)

49 zincir ile başlanır. İlk zincire çift sık iğne yapıyoruz köşe oluşturmak için, diğerleri tekli sık iğne ile doldurularak sıra ilerlenir.
Köşeye gelince yine çift batacağız, yuvarlak dönüşler için yapıyoruz bu işlemi.
Diğer tarafın başlangıç köşesi ilk sıranın bitiş köşesi olduğu için aslında 4 sık iğne yapmış olacağız buraya.
sık iğne ile devam ediyoruz yolumuza
sıra sonunda yine çift batıyoruz yani 4’lemiş oluyoruz.
yapılan sık iğnelerin içini dolduruyoruz.
taban oluştuktan sonra etrafını döne döne işleyerek model vereceğiz çantamıza.
Geri kalanı videoda ; )


Şunların güzelliğine bakar mısınız? Beğenmemek ne mümkün! Üstelik çok da kullanışlı oluyor portföy modelleri. Yaz kış kullanılabilecek şık bir aksesuar aynı zamanda. Her kıyafetinize uygun renkte bir portföy çanta örülülür mü, örülür! Neden olmasın? :) Astarlı olması çok daha kullanışlı kılıyor elbette. Püskül kullanmak tamamen neşenize kalmış. Sap yapmak da yine tercih meselesi. Ama saplı olması çantanın kullanım rahatlığını artıran bir özellik tabii. Boyutlarını ihtiyaç ve zevklerinize göre daha küçük veya biraz daha büyük tutabilirsiniz. Nasıl örüleceğini anladıktan sonra tabanı istediğiniz boyutta tutarak devam edince çantanın ölçüsü ile oynamış oluyorsunuz zaten.

Denemek isteyen herkese kolay gelsin, sevgiler..

 

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin

Sarı örgü çanta

| | 2 Yorum

Baklava dilimi şeklinde sarı çanta. Malzeme olarak kalın yün ve tabii ki ona uygun bir tığ gerekiyor. Çantaya tabandan istediğimiz uzunlukta zincir çekerek başlıyoruz. İstediğimiz uzunluğa gelince (benim çantamın tabanı...