Penye ipten örgü paspas yapımı ve modelleri

-

Penye ip ile özellikle sepet ve paspas modelleri çok seviliyor son zamanlarda. Penye sepetlerle ilgili paylaşımlarımızı, videolarımızı aman kaçırmayın. Arama çubuğuna yazmanız yeterli. Ama bir de penye ipten paspas yapımı var ki o da çok keyif veriyor insana.

Genel bir penye paspas anlatımı yapalım isteriz: Penye paspas örerken sihirli halka ile işe başlıyoruz. Zaten tığ işi tuvarlak modelleri örerken genelde yapmamız gereken şey bu. Sihirli halka nasıl yapılır bilmiyorsanız, arama çubuğumuza sihirli halka video yazmanız kafi. Evet, sihirli halkadan sonra 12 tane 2’li trabzan yapıyoruz. İlk sıramız bu şekilde. İkinci sırada her deliğe çift batıyoruz, 24 tane 2’li trabzanımız oluyor. 3. sıra 1 tek 1 çift, 4. sıra 2 tek 1 çift, 5. sıra 3 tek 1 çift, 6. sıra 4 tek 1 çift, 7. sıra 5 tek 1 çift, 8. sıra 6 tek 1 çift şeklinde gidiyoruz. Devamında paspası ne kadar büyüteceksek ona göre bu şekilde yavaş yavaş artırma yapmaya devam ediyoruz.

 

Instagram hesabımızda paylaşımlarını yaptığımız marifetli arkadaşlarımızdan birkaç model paylaşarak zihninizi açmak isteriz:

mavi-penye-orgu-paspas

Bu çok nefis modeli sevgili denizastoysjoys Biz gözlerimizi alamadık. Renk tonları inanılmaz güzel, beyaz döşenmiş bir deniz kenarı evinde kendimizi buluveriyoruz hayalimizde bu penye paspasa bakınca.

pembe-penye-ipten-paspas

Bu harika pembeli grili penye paspasın sahibi de ilknur_hobi_home. Birbirinden güzel işleri arasına penye paspaslar da sıkıştırmış, ne de iyi etmiş.

renkli-penye-paspas

Renkler ne kadar canlı olmuş değil mi? Bu renkli penye paspası da _merveozer_ yapmış.

elips-seklinde-penye-orgu-paspas

Hep yuvarlak olacak değil ya, bu da elips şeklinde bir maviş penye paspas. havvainckem’in ellerine sağlık.

Daha önce sitemizde paylaştığımız iki harika modelle devam edelim:

kumas-ip-ile-el-orgusu-pembe-paspas-modelleri-530x415

penye-ipinden-sari-paspas-yapimi-asamalari-530x478

Bu çok güzel sarı penye örgü paspas nasıl yapılır, şemasız, metinle ve fotoğrafla açıklamalı olarak burada daha önce yayınlanmıştı. Lütfen onu da gözden kaçırmayın, kolay ve şık bir tarif.

tig-isi-paspas-nasil-orulur-1

Son olarak bu yukarıdaki paspası paylaşmak istedik. Diğerlerinden farklı olarak bu kumaş penye ipten yapılmamış ama nasıl yapılır o kadar güzel anlatılmıştı ki bir daha hatırlatmak istedik. Tane tane, net bir tarifi var, lütfen şurdan buyrun.

Nasıl güzel penye ipten örgü paspas modelleri değil mi? Dileriz size ilham ve bilgi verebilmiştir bu paylaşım.

Bir yanıt yazın

Penye ipinden paspas yapımı

| | 2 Yorum

   Nicedir yapmak istediğim bir paspası ipini bulunca yapmak şart oldu. Tatilden dönünce ilk işim örnek arayışı oldu. Bir sürü örneğe rastladım ama içime en çok içime sinen bu örnekti....

Evde mob paspas yapımı (anlatımlı)

| | 0 Yorum

Selam… Sizleri bilmem ama ben yerleri mob paspası ile silmeyi çok seviyorum. Her şeyi çok güzel topluyor. Üstelik temizlik yapma sürem daha da kısalıyor. Yalnız kullananlar bilir. Hiç ucuz bir...