Tığ ile basit bir kol uzatma yöntemi

-

tığ ile kolay kol uzatma yöntemi

Çok sevdiğim bir pijamam vardı ama kolları kısa geliyordu. Ben de kolunu bir şekilde uzatmayı düşündüm. Aklıma örerek uzatmak geldi. İlk başta şiş ile yaptım ama çok zor oldu. Ben de tığ ile yapmayı denedim. Hem kolay oldu hem de pijamamı bir süre daha kullanmama olanak verdi bu teknik. İşte bu başit tekniğin adım adım uygulanışı:

tığ ile kolay kol uzatma yöntemi

Öncelikle kolun çevresini yün ile battaniye dikişi dikiyoruz.

tığ ile kolay kol uzatma yöntemi

Battığımız yerlerin arasında kalan boşlukları ilmekmiş gibi düşünüp oralara üçlü trabzan yapıyoruz.

tığ ile kolay kol uzatma yöntemi

Bu şekilde ilk sırayı tamamladık.

tığ ile kolay kol uzatma yöntemi

Aynı işlemi kol istediğimiz uzunluğa gelinceye kadar devam ettiriyoruz. Benim için üç sıra trabzan yetti.

tığ ile kolay kol uzatma yöntemi

Ardından örgünün kendini biraz toparlaması için bir sıra sık iğne örüyoruz.

tığ ile kolay kol uzatma yöntemi

Birazcık da süslü olmasını istersek son sırasına bir model koyuyoruz. Ben kolay olduğu için örümcek modelini ördüm, 4 ilmek arayla battım ve örgümü bitirdim :)

2 yorum gelmiş

  1. Avatar photo

    mükemmel fikir elinize sağlık. Benimde kırmızı polar pijamam var kolları kısa geliyor yıllardır dolabımda duruyor atamadım da bende bu şekilde uzatayım :)

Bir yanıt yazın

Avatar photo

Merhaba,ben Diğdem 14 yaşındayım.Öncelikle sayfamı ziyaret ettiğiniz için teşekkürler.Biraz kendimde bahsedecek olursam; okulda başarılı bir öğrenci,evde sorumluluk sahibi bir çocuk,dışarıda bilinçli bir vatandaş...Her gün kendini geliştiren,yenileyen ,ilerleyen teknolojiye ayak uydurmaya çalışan biriyim.Yani herkes gibi.Ama beni diğerlerinden ayıran bir özelliğim var.Hobilerim.Yapabildiğim her şeye meraklıyım,bir o kadar yapamadıklarıma...Beğendiğim her şeyi yapmaya çalışırım,yaparken zevk almaya çalışırım çünkü biliyorum ki zorla yapınca hiçbir güzelliği,değeri kalmaz.Sevdiklerime hediye ederim yaptıklarımı çoğu zaman ama en nadide parçalarımı kendime saklarım :D Sevdiklerinin mutlu olması beni de mutlu eder,yaptıklarımı paylaşarak benden büyük,küçük herkese örnek olmak amacıyla hobilerim ve ben buradayız,10 marifette... :)