Video: soda şişelerinden dekoratif ürünler

-

Merhaba arkadaşlar. Her gün içtiğimiz soda şişelerinden neler yapabilirim diye düşündüm. Sonrasında çeşitli çalışmalardan ilham alarak birkaç deneme yaptım.

İlk olarak soda şişelerinin etrafındaki etiketleri sıcak su ve buhar yardımıyla çıkardım ve tamamen temizledim. Sonrasında mavi akrilik boya ile şişenin tamamını boyadım ve beyaz boya ile çeşitli noktalar oluşturdum. Ardından vernik ile mat olan şişeleri parlattım. En son da kırtasiyeden aldığım çeşitli görselleri şişelerin üzerilerine yapıştırdım.

İkinci projemde ise cam şişelerin içlerine deniz kumu döktüm. Cam şişenin etrafını da hasır ip ile çevreleyerek otantik bir görünüm elde etmeyi amaçladım. Son olarak da şişenin kapak kısımlarına plastik çiçeklerden elde ettiğim yaprakları yerleştirdim.

Üçüncü çalışmamda ise soda şişelerinin içlerine gıda boyası ile renklendirdiğim suyu ekledim. Üzerini jelatinle kapladım ve etrafını iple sararak dekoratif bir çalışma yaptım.

 

Yapımı basit ve maliyetsiz bir çalışma oldu benim için. Yaparken eğlendim ve sizlere kesinlikle tavsiye ediyorum.

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin

Ben Büşra... Elimden geldiğince kendin yap çalışmaları yapıyorum. Daha fazlası için YouTube kanalıma abone olabilirsiniz.