28 yorum gelmiş

 1. celebi74

  evet benim için de en değerli örnek.. hadi arkadaşlar günün anısına bir tıklanma rekoru kırdıralım mı???ATA’ mız için..

 2. EMEL03

  Tüm Türk milleti için en güzel örnek….Ölümünün 71. yıldönümünde saygıyla ve özlemle anıyoruz…

 3. esinsice

  yapanın elleri dert görmesin.nur içinde yatsın atam.iyiki allahım onu bizlere verdi.değerini bilmeyenler utansın..türklük damarım kabardı.NE MUTLU TÜRK DİYENE.

 4. banuca

  Çelebi74 seni duyamıyorlar, ben de Ata’mız için tıklanma rekoru bekliyordum. O nedenle bu resmi özellikle vermiştim ve bugün için çıkmasını rica etmiştim, yayınlayana teşekkürler…

 5. aheng

  Bütün hayatını vatanı,milleti ve milletinin bağımsızlığı için korkusuzca feda eden ULU ÖNDER ATATÜRK’ümüzü 71.ölüm yıldönümünde rahmetle saygıyla ve büyük bir özlemle anıyorum.Bu vatan bizim, bu topraklar bizim,bizlere hediye ettiğin Cumhuriyeti de sonsuza dek koruyacağıma ve izinden giden Türk gibi TÜRK evlatlar yetiştireceğime söz veriyorum,rahat uyu ATAM…”Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir”ATATÜRKAÇTIĞIN YOLDA GÖSTERDİĞİN HEDEFE DURMADAN YÜRÜYECEĞİME AND İÇERİM…ATATÜRKbanuca bü ince düşüncen için sana da ayrıca teşekkür etmek isterim,yazmak için konu arıyordum.

 6. aytacrafts

  ilk çocukken sevdik seni,ilk öğretmenimizin anlattıklarıyla MUSTAFA KEMAL ATATÜRK.İlk önce güçlü tarafını görebildik çocuk kalbimizle,sana teşekkürler ettik bu ülkeyi bize armağan ettiğin için ve büyüdükçe sadece bir armağan değilde,TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİNİN çok kıymetli bir emanet olduğunu anladık ve şimdi çocuklarımıza anlatıyoruz.Çocuktum ANITKABİR özel defterine ilk imzamı attığımda,sonra genç oldum,şimdiyse yetişkinim.Bugün 10 KASIM 71.Yılı ölümünün ve bugün 6 yaşında bir kız çocuğu sana teşekkürlerini dile getiriyor kendi cümleleriyle ATATÜRKÜM cumhuriyeti,bu ülkeyi bize verdiğin için teşekkürederim.Keşke ölmeseydin.Bende bugün bu defteri kızımla birlikte imzalamak istiyorum bu yüzden ölümünün 71.yılında seni saygıyla anıyoruz.ANITKABİR ÖZEL DEFTERİNİ imzalamak için link

 7. polyanna 69

  şimdi güleceksiniz ama ben çocukken dedemin dükkanındaki satılık tahta kaşıklara yakarak desen çizer ve onları öyle satardık. yakma atatürk resmi diye yazıyor. ben bilmiyorum bunu nasıl yapıyorlar. eminim çok zordur. gerçekten zor.teşekkürler.

 8. banuca

  Arkadaşlar, bu yazının en çok tutulanlar rekoru kırmasını isterim, benim için değil ATAMIZ için bir rekor kırın, tutun şu yazıyı lütfen….

 9. sesiber

  Ben bu tür günlerde veya herhangi bir olay karşısında tepki olarak imza çokluğu, mum yakma, biryerlerde toplanma, tutma çokluğu, vs… gibi eylemlerin işlevselliğine, faydasına inanmamaktayım. Daha çok şey yapmak lazım ama ne? Ben de bilmiyorum.Açıklamasını burada yaptım.

 10. ufudik

  Kamuoyu yoklaması anlamına gelen bu ufak tepkiler de işe yarıyor arkadaşlar. ARGE ler bunun için yapılıyor. Kapitalizmin sırf pazarlama taktiği uygulamak amacıyla Arge lere başvuruyor olması bu tepkilerin hiç tepkisiz kalmaktan çok daha anlamlı olduğuna bir kanıttır bence.Ama şuna da katılıyorum sevgili Sesiber, bu tavrımız buradaki tıklarla felan sınırlı kalmamalı. Hayatta yapılacak çok şey var. O boşlukları büyük bir içtenlikle ve inanarak , tutarlı tavırlarla doldurmak gerek.

 11. ufudik

  Sevgili Banu, bunu sen istemeden yazıyı gören her arkadaşımızın yapması gerekir bence. Bu bir sorumluluk olmalı….Bloğuma bu sayfanın linkini koyacağım. Bazı arkadaşlarımın bloğuna da koyduracağım.

 12. aytacrafts

  Çok doğru söylüyorsun sesim,aslında benim şahıs olarak içim rahat yani kendi adıma demek istiyorum,çünkü bugüne kadar kullandığım hiçbir oy yanlış bir yöne gitmedi.keşke herkesinki doğru yöne gitseydi.Ama yinede o deftere atılan bir imza bir insan demektir benim için,benim çizgimde, atatürkün izinde,bir imza bir insan,belki bir kişi sesini duyuramaz evet ama kalabalıklar duyurabilir,nasılsa kimse beni duymaz deyipte susanlardan olmak istemem.En azından ben bir anneysem çocuğuma öğretmeliyim Atatürk’ü.İktidardaki parti ile değil Atatürkle büyümeli çocuklarımız(mesela bugün okulda öğretmen bugün ne çocuklar dediğinde benim kızımdan başka hiçbir çocuk 10 kasım olduğunu ve ölümünün 71.yılı olduğunu bilememiş,)

 13. Yamali bohca

  Hanımlar inanın okurken çok duygulandım. Duygu ve düşüncelerimi anlatacak kelime bulamıyorum. Hepinizin yazdıklarına canı gönülden katılıyorum.Sen rahat uyu Atam. Bizler var olduğumuz sürece emanetin sonsuza dek yaşayacaktır. Bizler Mustafa Kemal’in Kağnısı şiirindeki Elifleriz…

 14. Yamali bohca

  Mustafa Kemal´in KağnısıYediyordu Elif kağnısını,Kara geceden geceden.Sankim elif elif uzuyordu, inceliyordu,Uzak cephelerin acısıydı gıcırtılar,İnliyordu dağın ardı, yasla,Her bir heceden heceden.Mustafa Kemal´in kağnısı derdi, kağnısınaMermi taşırdı öteye, dağ taş aşardı.Çabuk giderdi, çok götürürdü Elifçik,Nam salmıştı asker içinde.Bu kez yine herkesten evvel almıştı yükünü,Doğrulmuştu yola önceden önceden.Öküzleriyle kardeş gibiydi Elif,Yemezdi, içmezdi, yemeden içmeden onlar,Kocabaş, çok ihtiyardı, çok zayıftı,Mahzundu bütün bütün Sarıkız, yanı sıra,Gecenin ulu ağırlığına karşı,Hafiftiler, inceden inceden.İriydi Elif, kuvvetliydi kağnı başındaElma elmaydı yanakları, üzüm üzümdü gözleri,Kınalı ellerinden rüzgâr geçerdi, daim;Toprak gülümserdi çarıklı ayaklarına.Alnı yeşilini kapmıştı, geçirmişti,Niceden, niceden.Durdu birdenbire kocabaş, ova bayır durdu,Nazar mı değdi göklerden, ne?Dah etti, yok. Dahha dedi, gitmez.Ta gerilerden başka kağnılar yetişti geçti gacır gucur,Nasıl dururdu Mustafa Kemal´in kağnısı?Kahroldu Elifçik düşünceden düşünceden.Aman kocabaş, ayağını öpeyim kocabaş,Vür beni, öldür beni, koma yollarda beni.Geçer götürür ana, çocuk, mermisini askerciğin,Koma yollarda beni, kulun köpeğin olayım.Bak hele üzerinden ses seda uzaklaşır,Düşerim gerilere, iyceden iyceden.Kocabaş yığıldı çamura,Büyüdü gözleri, büyüdü yürek kadar,Örtüldü gözleri örtüldü hep.Kalır mı Mustafa Kemal´in kağnısı bacım?Kocabaş´ın yerine koştu kendini Elifçik,Yürüdü düşman üstüne, yüceden yüceden.Fazıl Hüsnü DAĞLARCA

 15. embir

  Aytacım bende sana katılıyorum, çünkü benim de bugüne kadar kullandığım oy duruşumu yansıttı. Hiç birşey yapmayıp sessiz kalmaktansa bireysel olsa da birşeyler yapıp en azından beni uyutamadıklarını göstermek isterim iç ve dış düşmanlarımıza, bu birilerinin umrunda oluyor mu derseniz birlikten kuvvet doğar derim.ATAM SEN RAHAT UYUİstiklal güneş gibi hür alnımda parıldarNabzımda ateş gibi fatihlerden bir kan varAtam sen rahat uyu, yolcusuyuz biz hürriyetinAtam sen rahat uyu, bekçisiyiz Cumhuriyetinİnsanlıkla ün aldı tarihinde bu milletAtamdan eser kaldı ülkümüz CumhuriyetAtam sen rahat uyu, yolcusuyuz biz hürriyetinAtam sen rahat uyu, bekçisiyiz CumhuriyetinZaferlerle doldurdun ömrünü her cephedeSönmeyen ışık oldun şimdi AnıttepedeAtam sen rahat uyu, yolcusuyuz biz hürriyetinAtam sen rahat uyu, bekçisiyiz Cumhuriyetin

 16. Yamali bohca

  Bu şiir Gazi’nin bize söylemek istediklerini ne güzel anlatıyor değilmi arkadaşlar… (Şairini hatırlayamadım Kusura bakmayın. Şiir ezberimde idi yazayım dedim. Şairini bilen varsa yazsında benimde merakım gitsin.)Ey milletim,Ben, Mustafa Kemal’im…Çağın gerisinde kaldıysa düşüncelerim,Hâlâ en hakiki mürşit, değilse ilim,Kurusun damağım, dilim.Özür dilerim…Unutun tüm dediklerimi.Yıkın, diktiğiniz heykellerimi…Özgürlük hâlâ,En yüce değerDeğilse eğer…Prangalı kalsın diyorsanız, köleler…Unutun tüm dediklerimi.Yıkın, diktiğiniz heykellerimi…Yoksa, çağdaş medeniyetin bir anlamı,Ortaçağa taşımak istiyorsanız zamanı,Baş tacı edebiliyorsanızSanatın içine tüküren adamı…Unutun tüm dediklerimi.Yıkın, diktiğiniz heykellerimi…Yetmediyse acısı, şiddetin, savaşın.Anlamı kalmadıysaYurtta sulh, dünyada barışın.Eğer varsa ödülü, silahlanmayla yarışın.Unutun tüm dediklerimi.Yıkın, diktiğiniz heykellerimi…Özlediyseniz fesi, peçeyi.Aydınlığa yeğliyorsanız, kara geceyi.Hâlâ medet umuyorsanızŞıhtan, şeyhten, dervişten.Şifa buluyorsanız,Muskadan, üfürükçüden…Unutun tüm dediklerimi.Yıkın, diktiğiniz heykellerimi…Eşit olmasın diyorsanız, kadınla erkek…Kara çarşafa girsin diyorsanız,Yobazın gazabından ürkerek…Diyorsanız ki, okumasınKadınımız, kızımız;Budur bizim alın yazımız…Unutun tüm dediklerimi.Yıkın, diktiğiniz heykellerimi…Fazla geldiyse size, Hürriyet, Cumhuriyet…Özlemini çekiyorsanız,Saltanatın, sultanın…Hâlâ önemini anlayamadıysanız,Millet olmanın…Kul olun, ümmet kalın,Fetvasını bekleyin, Şeyhülislamın…Unutun tüm dediklerimi.Yıkın, diktiğiniz heykellerimi.RAHAT BIRAKIN BENİ…’

 17. aheng

  embir diyor ki;Aytacım bende sana katılıyorum, çünkü benim de bugüne kadar kullandığım oy duruşumu yansıttı. Hiç birşey yapmayıp sessiz kalmaktansa bireysel olsa da birşeyler yapıp en azından beni uyutamadıklarını göstermek isterim iç ve dış düşmanlarımıza, bu birilerinin umrunda oluyor mu derseniz birlikten kuvvet doğar derim.

  ben bu yazının altına da imzamı atarım,noktasına kadar katılıyorum.

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin