Amigurumi – sevimli tavşancık

-

amigurumi-oyuncaklar-orgu-tavsan
Yeni bir amigurumi örgü oyuncağımla daha buluştuk. Bu sefer sevimli bir tavşancık. Daha önce de yapmıştım ama yaptıkça insanın eli daha çok alışıyor ve her yeni örgü sanki bir öncekinden daha iyi oluyor. Ya da bana öyle geliyor :) Bu tavşancığı örmek isteyenler kaynak linkinden faydalanarak kolaylıkla yapabilirler. Tüm aşamalar ayrıntıları ile fotoğraflı şekilde anlatılmış. Ben bu sefer kız olanını yaptım. Erkek olanını yapmaya sabredemeden erkeğin mavi salopetini de ördüm :)
Bu arada linkte salopetin bir bacağı için 20 zincir demiş ama ben 25 zincir çekerek ördüm. Ayağın girebilmesi için. Ayrıca kol ve bacak boylarını yine siz kendinize göre daha uzun örebilirsiniz. Keza ben anlatılandan birkaç satır daha fazla ördüm. Çok süslü bir kız bu :)

amigurumi-oyuncaklar-orgu-tavsan-1

amigurumi-oyuncaklar-orgu-tavsan-

amigurumi-oyuncaklar-orgu-tavsan-3

amigurumi-oyuncaklar-orgu-tavsan-4

amigurumi-oyuncaklar-orgu-tavsan-5

amigurumi-oyuncaklar-orgu-tavsan-6

amigurumi-oyuncaklar-orgu-tavsan-7

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn
leynum

Örgüye aşığım ... Rengarenk ipliklere aşığım ... Tığın iplere olan aşkına aşığım ... İkiz kızları olan ve kız annesi olmaktan çok mutlu olan , çalışan bir anneyim . Gece gece kendiyle baş başa kaldığında örgüye saran , bazen coşkulu , bazen melankolik , bazen aşırı duygusal , bazen çok geveze , bazense ağzını bıçak açmayan ve adının hakkını veren ( Leyla gibi olan ) sıradan biriyim ... Hayatın bir matematik olduğuna inanan , değişkenliği çok sevmeyen , teknoloji ile arası pek de iyi olmayan biri...

7 yorum gelmiş

  1. leynum

    Kahvesevmem çok teşekkürler… 10 marifete üye olmadan önce sizin ve zulaltan’ın müthiş yorumları çok hoşuma gitmişti. Özellikle örgü bikini mayo serinize bayılmıştım :)))
    Sevgili gelincikzmn çok teşekkürler …

Bir Cevap Yazın