Aplik nakış ile jean ceket süsleme

-

YENİ HOBİM Atmıyoruz değerlendiriyoruz
Oğlumdan kalanları atmıyorum kızım için kullanışlı hale nasıl getiriyorum diye soranlar oluyor, sizlerle bu durumu paylaşmak istedim. Eminönü’nde ara sokaklarda inanılmaz nimetler var. Rahatlıkla bulabileceğiniz kurdeleler, danteller, aplik nakışlar, çeşit çeşit güller var, ben bir girdim mi çıkamıyorum içlerinden :)
Jean bir ceketim vardı H&M 12 * 18 ay küçümencik kaldı demiştim. Üstelik kıyamadım veremedim kimseye de, kızım dünyaya gelince bu kıyamadıklarım kolisini arada bir alt üst ediyorum.
Bir de ıvır zıvır, dantel, toka, şifon, oya, püskül, boncuk, zincir, davetiyelerden süs çekmecem var Çok işe yarıyor, tüm annelere tavsiye ederim.


Sadece ceketimizin üzerine aldığım aplikleri ütü ile yapıştırarak onu bu hale getirdim.
Hatta blogumda farklı tasarımlarıma da yer verdim mesela kızımın odasına uyku setinin ipek şantuk kumaşından perde diktim :) Profilimde blog linkim var.

Ve unutmadan; evimdeki tüm kullanmadığım fazlalıklarımı KKM İBB Kadın Koordinasyon Merkezi ile paylaşıyorum.
“Senin fazla gelene bir başkasının ihtiyacı olabilir “

Bir yanıt yazın

Tişört geridönüşüm

| | 3 Yorum

Eski uzun ya da kısa kollu bir tişörtten sıkıldıysanız ya da beğenmiyorsanız onu geridönüşümden geçirip şık bir yazlık bluza dönüştürebilirsiniz belki. Birkaç kesik, biraz basit dikiş ile bu iş hallolur....