Atık kağıtlara yeniden hayat verelim!

-
El yapımı kağıt kullanılarak yapılmış bir defter
El yapımı kağıt kullanılarak yapılmış bir defter

Çevremde sıkça el yapımı kağıtlar kullanılarak yapılan objelere rastlıyorum. Ben de önce el yapımı kağıdın nasıl yapılabileceğini araştırdım. El yapımı kağıt tarifi gayet kolay. Daha sonra da bizlere fikir verebilecek çalışmalar buldum.. Aydınlatmalar, albümler, davetiyeler.. Bu günlerde el yapımı davetiyeler çok popüler. Bu çalışma ile birbirinden güzel davetiyeler yapabiliriz. Ama ben en çok fotograf albümlerini beğendim..örnekler burada.

15 yorum gelmiş

 1. Avatar photo

  El yapımı kağıda bayılırım. Bunlar da çok güzel olmuş. Bir de başlıktaki resmin değişken olması çok hoşuma gitti.

 2. Avatar photo

  bu kağıtlarda yıllar önce almıştım içinde çiçek ve yaprak olanlardan bi dolu para vermiştim..keşke kendimiz yapabilsek..bende kutu kaplamıştım gerçekten güzel olda..linkteki abajurlar çok güzel elimdekilerlede eski abajurlarımı kaplayayım iyi fikit oldu bana teşekkürler duygu..bu kağıtların yapımını anlatan türkçe bi site bilen varsa paylaşalım arkadaşlar..en azından çöpe giden kağıtları kurtaralım:)

 3. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  Ben lisedeyken yapmıştım bu kağıtlardan. Türkçesini sorduğunuz için kendi tarif defterime baktım buraya yazdım…duygumuygu teşekkür ederim :)

 4. Avatar photo

  duygu ve çilek teşekkürler…şimdi ilk işimiz kağıtları atmıyoruz…içine kuru çiçek ve yaprakları katıp..10 marifetleri konuşturuyoruz :))))))

 5. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  Hıhı yazdım bende :) Biz tarçınla kuru lavanta falan koymuştuk.Hatta hamuru ezerken havanda bir iki damla kokulu yağ falanda katmıştık..O zamanlar yazlıktaydık işte bir arkadaşın annesi dükkan açıcaktı minik ona böyle paket kağıdı amaçlı yapmıştık 6 kişi inanılmaz fazla yapmıştık hemde…Bir de ne kadar ince olursa o kadar güzel oluyor :)

Bir yanıt yazın