32 yorum gelmiş
Bir yanıt yazın
Yorum yapabilmeniz için giriş yapmanız gerekmektedir.
Ponpondan çiçek yapımı – diy fikirleri
Ponpondan çiçek yapımı. Yaz kış dekoratif olarak evin her köşesinde kullanabileceğiniz çok şık bir çiçek buketi, hem de ponpondan. Solma derdi olmayan rengarenk ponpon çiçekler yapmak son derece kolay. Altına...
Çiçekli örgü bandana yapımı
Çiçekli örgü bandana yapımı tarifi iki aşamadan oluşuyor. İlk aşama örgü çiçek, ikinci aşama da saç bandı örgüsü. Örgü çiçek nasıl yapılır? Kullanılan ip: Alize Cotton Gold Tığ: 2.5 mm...
Tığ işi yaprak nasıl yapılır?
Merhabalar, dalsız ağaç, yapraksız çiçek olmaz Tığ işi çiçeklerimizle kullanacağımız tığ işi yaprağın nasıl örüldüğünü birlikte inceleyelim. 10 tane zincir çekerek başlıyoruz. Bu kısım yaprağımızın ortası olacak. 1 tane zincir...
Tığ işi çiçek motifi nasıl yapılır?
Merhabalar, bugün de tığ işi çiçek motifinin nasıl yapıldığını detaylarıyla inceleyelim. Çiçeğimizin yapımı için 10 tane zincir çekip halka yapıyoruz. 6 tane zincir çekip 2’li trabzan yaparak ilk kafesi oluşturuyoruz....
Anlatımlı tığ işi çiçek yapımı
Merhabalar, bu yazımda tığ işi bir çiçeğin yapım aşamalarını paylaşmak istiyorum. Bu işlerin içinde olanlar için kolay olan bu çiçek, yeni başlayanlar için zor olabiliyor. Benim de ilk başladığım zamanlar...
Örgü çiçek motifi nasıl yapılır?
Tığ işi örgü çiçekler hem güzel oluyor hem de yapımı kısa sürüyor. Örneğin bu örgü çiçeklerle çantalarınızı süsleyebilirsiniz, tokalar yapabilirsiniz, şalların üzerine dikebilirsiniz… Bakalım bu tığ işi örgü çiçek nasıl...
Tığ işi çiçek nasıl yapılır?
Merhabalar, bugün sizlere kolay tığ işi çiçek yapımını göstereceğim. Tığ işi ile basit çiçeklerden yapmak isterseniz bu yazıyı okuyabilirsiniz. Sizler de yapıp bir yere monte edebilirsiniz. İşte aşamaları: 10 zincir...
Tığ işi çiçek motifi nasıl yapılır?
Herkese merhabalar. Tığ işi çiçek motifi yaptım ama örgüyle alakalı terimleri çok bilmem, o yüzden kendi kelimelerimle anlatacağım sanırım İlk olarak 6 zincir çekiyoruz ve yuvarlak haline getirip birleştiriyoruz. Bu...
Tığ işi katlı çiçek yapımı
Merhaba 10marifetliler, bugün tığ işi katlı çiçek yapımını anlatacağım. Bu pembe, içe doğru dönerek katmerlenen tığ işi çiçek ile broş yapabilirsiniz, bu çiçekle kırlentlerinizi, şallarınızı, çantalarınızı süsleyebilirsiniz. Yokalarda, taçlarda kullanabilirsiniz....
Tığ işi çiçek motifi yapımı
Merhabalar herkese. Bugün sizlere tığ işi motif çiçek yapımını anlatacağım. Öncelikle zincir çekerek başladım. Ben 12 zincir çektim. Birleştirip sık zincir ile doldurdum etrafını. Tekrar 6 zincir çekip aralıklı battım...
Tığ işi çiçek yapımı
Merhaba 10marifetliler. Bu yazımda tığ işi ile yapılmış çiçek modelini anlatacağım. Tığ işi bu çiçeği istediğimiz yere monte edebiliriz. Yapımı gayet basit. Öncelikle 10 zincir çektim. Sonra zincirimi birleştirdim ve...
Örgü çiçek yapımı ve çiçekli pano
Bu panonun tasarımı bana ait, daha önce örgü çiçekten yapılmış bir pano görmemiştim, biraz uğraştırıcı oldu ama açıkçası çok içime sinen bir çalışma oldu. Çok sevdiğim biri öyle beğendi ki...
Eski kot pantolondan hediye paketi
Bu hediye paketini epey zaman önce internette gördüm, fikir hoşuma gitti. Evde eski bir kot vardı ondan yaptım, yapınca çok kullanışlı olduğunu gördüm bir kere çok sağlam. Mesela bir kavanoz...
Örgü yama nasıl yapılır?
Uzun süredir giydiğim gri renkli bir kazağım vardı, çok kullanışlı ve kaliteli bir kazak ancak giymekten çok sıkıldım. Ben de biraz canlandırmak için dirseklerine böyle yama yaptım. Sonuç beni fazlasıyla...
Tığ işi papatya nasıl yapılır?
Tığ işi çiçeklerin çok fazla kullanım alanı var; ev dekorasyonu, kıyafet süsleme, takı veya aksesuar yapımı vs. Örneğin bu papatya bir broş olarak yapıldı fakat siz bunu anahtarlık, saç bandı,...
çok güzeller bayıldım..
günaydın baharcım:) bunlar gerçek çiçekleri aratmıyormuş..
bahar gibisi var mı? kıpır kıpr.. bu çiçekler bile insanın mutlu olması için güzel bir sebep.. elinize sağlık
çoooook güzelller bayıldım ne marifet yahuuu:)
çok hoş. sitedeki diğer işler de süpermiş
şu güzelliklere bakın!insanın içi açılıyor.
allah allah herşey örgü !!! ama çok güzel:)
bak bunlar bana uygunmuş.evin içine çiçek koyamıyorum çünkü.kedim yiyiyor:)
minnoşum yoksa avatarındaki senin kedinin resmi mi?
günaydın arkadaşlar :)) hepinize çok teşekkür ederim yorumlarınız için. yazımın yayınlandığı iki gün olmuş ben daha yeni geldim :))minnoşum kedi çiçek yer mi yav :))
baharcım kedilerin işi hiç belli olmaz, benim vardı bir zamanlar kıtır kıtır çiğ patates yerdi:)
ay nasıl güzeller…denesekmi acaba?:))))))
çok güzel yapmışlaryaaa vallahi bayıldım denesem yapabilirmiyim acaba?
gönüldenele, gelinciğin dünyası deneyin bence arkadaşlar. ikinizde çok becerikli hatunlarsınız eminim aynını yaparsınız![:)](https://cdn.10marifet.org/wp-content/plugins/classic-smilies/img/icon_smile.gif)
benimde vardı bi kedim selmacım. 6 ay önce komşunun çocukları öldürmüş :(( benimle birlikte cips yerdi, karnıbahar hatta brokoli haşlaması yerdi rahmetli![:)](https://cdn.10marifet.org/wp-content/plugins/classic-smilies/img/icon_smile.gif)
ilginç hayvanlar vesselam:)) facebook ta arkadaş bir video paylaşmış gülmekten koptum kedinin haline..
karnabahar ve brokoli yiyen bir kedi ha:)) hiç güleceğim yoktu o kediyle tanışmak isterdim çok ilginç hakikatenayrıca komşu çocuklarının yaptığı çok üzücü yazık hayvancağıza:(
buklet teşekkürler![:)](https://cdn.10marifet.org/wp-content/plugins/classic-smilies/img/icon_smile.gif)
selmacım biz bakamıyoruz bu videoya adresi varsa versene. facebook kendi adına ya girilmiyor.
gelinciğin dünyası kedimin adı aslıydı. Ben ne yesem karşıma geçer bağırıdı onada vermek zorunda kalırdık.cips paketini kaçırırdı.paketin şıkırtısını duysun delirmiş gibi koşmaya başlardı. ölmeseydi resmini koyardım ama .:((
örgünün her çeşidini severim ama çiçeklerin canlısını tercih ederim baharcım
bence örgüsüde güzel ben canlı çiçeğe bakamıyorum hemen ölüyor![:)](https://cdn.10marifet.org/wp-content/plugins/classic-smilies/img/icon_smile.gif)
pardon ya ben onu düşünemedim özür:) bir de bunu dene..
ayy çok güldüm yaa selma yerim ben onu
kedilerin bu hallerine bayılıyorummmmm :))))
sen mi ben mi:)) sabahın 6.30’unda seyrettim kendime geldim valla uyku muyku kalmadı:)hayvanlara özellikle de kedilere karşı düşkünlüğümü herkes bilir o yüzden bu tür birşey olduğu zaman arkadaşlar sağolsun haberdar ediyorlar:)
sende beni haberdar et bundan sonra bende bayılırım kedilere![:)](https://cdn.10marifet.org/wp-content/plugins/classic-smilies/img/icon_smile.gif)
memnuniyetle ederim:)
harika olmuş çok beğendim kış günleri sıcacık tutar eminim
evimize ayrı bir güzellik sıcaklık katar
education haklısın![:)](https://cdn.10marifet.org/wp-content/plugins/classic-smilies/img/icon_smile.gif)
yav bunlar insanı yorar şık ama zaman alıcı.
bende çok beğendim ama örmek biraz zahmet ister haklısın