Başak Desenli Delik Tepsi :)

-

1 ay kadar önce uğradığımız Safranbolu eski çarşıdan aldığım tepsi. üzerinde el yapımı başak deseni var. ilk görüşte içime sindi hemen aldım elime alacağım ben bunu dedim, o sırada yanımdaki eşime de sordum “bak ne kadar güzel tepsi değil mi” eşimin cevabı ise şöyle oldu: “delik bu tepsi ya..”

“tepsi dökülen şeyler tepsiye dökülsün yere dökülmesin diye değil midir” diyerek olayı iyice sorgulamaya başladı. ben ise o sırada tepsinin kullanımıyla değil görüntüsüyle ilgileniyordum, “dökülürse dökülsün” dedim. henüz bir vukuat yaşamadık ama tepsiyi her elime alışımda aynı cümle aklıma geliyor. umarım büyük konuşmamışımdır.

9 yorum gelmiş

  1. asyayaren

    çok güzel bir tepsi bu anne notları evet safranboluda çok var bu tarz tepsilerden buralara kadar gelirde insan bana bir uğramazmı aşk olsun. bu tepsilerden de gördünmü ben çok severim bunları

  2. annenotlari

    bir dahaki gelişimizde sana uğrarız asyayaren :) nasıl olsa sık sık gidiyoruz. çiçekli olandan görmedim de onun yanındaki açık kahverngi gibi olanlar vardı. bak bu çiçekli de çok güzelmiş, görsem alırdım. hem delik de değil :)

  3. kondor

    ya ben çok özür dilerim satın aldığınız tepsiyi niye yayınladınız konu olarak ben anlamadım. yani oruç kafayamı vurdu algılayamadım.

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin