Bebek salopeti nasıl örülür?

-


Bebek salopeti nasıl örülür? Örgü bebek kostümleri fotoğraf çekimlerinin vazgeçilmezleri arasında. Sizinle ikiz bebekler için yaptığım örgü salopetleri paylaşacagım.

Kilodunu 85 zincir çekerek başlıyorum. Sonrasında toplam 80 trapzan olacak. 3 sıra bu sekilde öruyorum. Daha sonra yanlarda 15’er trabzan eksiltip 3 sıra ördükden sonra her sırada başlarda 1’er trabzan eksilterek toplamda 25 trabzan olana kadar örüyorum. 25 tranzan olunca bu şekilde 7 sıra örüp sonrasında başlarda 1’er defa olmak koşulu ile 3 kez her iki baştan arttırıyorum. Kıvırıp ortaladığımda bitiriyorum.

Şapkası icin de 10 sık iğne ile başlayıp bir üst sırada 2’şer batarak arttırıyorum. Bir sonraki sırada 1 çift 1 tek, daha sonra 1 çift 2 tek, sonra 1 çift 3 tek olrak 11 cm olana kadar arttırıyorum. Bu ölçü 0-3 ay için.
11 cm’den sonra arttırmadan düz trabzan örgüme devam ediyorum. Bitiminde şapkayı ortalayıp kulak hizasından ilmek çıkartırıp sık igne olarak kasket bölümünü örüyorum. Askılar ve papyon da düz tranzan olarak örülüyor. İnceliği kalınlığı sizin tercihinize kalmış. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Şimiden kolay gelsin.

Bir yanıt yazın

Avatar photo

Bu işe hobi olarak başlamıştım.Aylar hanımın yaptığı ürünleri eksiksiz takip ediyorum ve yaptığı işlere hayranım. bana bu yolda bi nevi ışık oldu.kendisine sonsuz kere teşekkür ederim. Yaptığım her ürünü severek üretiyorum.Ve onlardan ayrılmak çok zor geliyor.Ama insanların en özel ve mutlu anlarına dokunabilmemin mutluluğu ise beni daha başarılı olamak için güçlendiriyor. :)

Kırmızı beyaz örgü bebek eteği

| | 0 Yorum

Kırmızı beyaz, çok sevimli, çok rahat bir örgü etek modeli. 21 cm eni, 22 cm yüksekliği var, buna göre boyutunu düşünebilirsiniz. Örgü etek modelleri sevenler için birebir, tam küçük kızlara...

Beş şişle bebek eldiveni örgüsü

| | 0 Yorum

Madem bebek patiği/çorabı ördük neden bir de bebek eldiveni örmeyelim? Beş şişle örgü örmeyi çok seviyorum çünkü iki şişle örmesi zor olan birçok şeyi zahmetsizce ve dikişe gerek kalmadan örebiliyorsunuz,...

Penguenli örgü bebek süveteri

| | 5 Yorum

7-8 aylık bebekler için kullanabileceğiniz bir süveter örneği paylaşıyorum sizlerle. Bebeğinizi sıcacık tutacak bir kış manzarası. Kullandığım malzemeler: 100 gr Kartopu kristal ip (ikiye katlayarak ördüm) 6 adet beyaz düğme...