Cuma, Ekim 21, 2016
biz de basit kaatı yapalım mı?

biz de basit kaatı yapalım mı?

14

Herşey yeniyıl için ,tüm bloglarda bu tür hazırlıklar var. ben de ilgi alanıma giren bu kağıt oymayı görünce es geçemezdim.Ne yapıyorsam sizin için:)haydi alın çocuklarınızı yanınıza,koyun önünüze makası,pergeli ve geçen yıldan kalan defterlerin kullanılmamış sayfalarını…daireler çizip kesin ve katlayarak ikiye ,tekrar ikiye, tekrar ikiyesonra oyun, kesin bitirince hafifçe ütüleyip iplere dizin pencereye asın.Çocuklarınıza bu yaptığınızın kaatı sanatının bir türü olduğunu,bu sanatın da tezhip,hat ve ebru gibi Türk Süsleme Sanatlarından olduğunu söyleyin lütfenfotosunu çekince de bana yollamayı unutmayın.kaynak

14 YORUMLAR

  1. camlı bir ortamda çok dikkat çekici ve çok el becerisine dayalı bir şey olabilir anaokullarında kullanılmasını tavsiye ederim ve bende bir öğretmen adayı olarak bunu bilgilerim arasına alabirim …

  2. ben çocuk gelişimi ve eğitimi bölümünde okuyorum ve bu etkinliği kağıtlarla bende öğranncilerime yaptrmştm ve hem küçük kas gelişimi hemde zevk açısındn sper bir etkinlik bizle paylaştığınız için teşşekkrler=)

  3. Harika bunlar nalanacıgım basit derken herhalde bunları kastetmiyorsundur.. daha basitlerinden bahsediyorsundur herhalde:))Eğer ben bunları boyle muntazam kesersem segilerine ortak olurum bak haberin ola gidip bir deneyeyim Istanbul sergine getiririm yanımda birkaç örnek:)))

  4. çok güzel olmuşlar.. kimi zaman değersiz olarak buruşturup attığımız bir kağıttan ne kadar güzel bir görüntü ortaya çıkmış. çok hoş olmuş. camın önünde. eskiden beyaz cam spreyleriyle cama yeni yıl yazardık. bunlar çok değişik ve şık olmuş. evimizde de rahatlıkla uygulayıp şıklık yaratabiliriz. özellikle fransız balkon veya cam varsa daha hoş durur. yapan arkadaşın ellerine sağlık. burda görenlerin hemen işe koyulacağına eminim… (:

  5. hahaaa bundan yapabilirim ama çok detaylı olanlarını ben almayım. Katlanıp kesilecekse sorun yok, oyulacaksa ben yapamam kağıt diye parmağımı keserim.

  6. Eve yeni döndüm yayımlanan yazılarımı ve yorumlarımı okudum.Beğenilerinize tek tek teşekkür ederim.sergim güzel geçti kaatı ilgi çekmeye devam ediyor bence önümüzdeki yıllarda ebru ve kaatı beraberliği geleneksel sanatlarda zirve yapacak.lütfen deneyin

  7. renklitasarimlar diyor ki;Ben denedim olmadı.:(

    neden olmadı acaba ?ben yeni denemedim çocuklar küçükken ve de öğrencilerimle yapardık.Sivri uçlu nakış makası kullandın mı?amerikan servislerine baktım güzel olmuşlar ama bitmiş,yapsana yenisini a canım:)))