Botlarınız taşlar üzerinde dursun

-
Oldukça da şık doğrusu.
Oldukça da şık doğrusu.

Kış gelince hemen hemen her gün yağmur yağıyor ve her gün kirli ayakkabılarla eve geliyoruz ve paspas üzerinde az buçuk temizleyerek o güzel evimizin içinde bir yerlere koymak zorunda kalıyoruz. Ancak ayakkabılığınızı daha da güzel ve temiz yapmanın bir yolu var. İçini taşlarla doldurun. Çamurlu botlar için harika bir çözüm. Ayrıca ayakkabılarınızın ve botlarının üzerinde duran kar ve buz eriyerek taşların arasından alta süzülecektir ve botlarının bir su birikintisi içinde yüzmek zorunda kalmayacaktır. Burada biriken suyun çoğu buharlaşacaktır ancak gene de arada sırada temizlemekte fayda var tabi.

14 yorum gelmiş

  1. aaaaaaaaaaaaaaaa!!!!seni tebrik ederim ,paylaştığın için bu güzel fikri.ben gazete seriyorum herkes gibi.benim apartmandakiler de öylece kapının önüne koyuyorlar. ama hepsi .sadece ben içeri alırım.lütfen koyan varsa bilsin ki apartman dairelerinde kapı önleri sizin değildir.müstakil ev gibi buraları kullanamazsınız.valla kibar tarafından söyledim.bakın arkadaşımız bizimle ne güzel birşey paylaşmış siz de uygun birşeyler yapın.mazaretler bulmayın.pisliğin mazareti olmaz.internet kullanan hanımlara yakışmaz böyle şeyler di mi?var mı katılan…katılmayanları istemiyorum çünkü bizim apartmanda onlardan çok var.:)

  2. bu ikinci yazının nezdinde sana hoşgeldiiiiiiiiiiiiiiiiinnnnnnnnnnnnnndiyorum.. yaşayan duvarlarında çok güzeldi.. harika iki fikri bize sunduğun için teşekkür ederim.iyi yayınlar :)selam ve sevgilerimle..bu arada tüm 10marifet ailesinin de ramazanı hayırlı olsun….

  3. Herkese çok teşekkürler :)Fikir aslen bana ait değil, Martha Stewart‘a ait. Kendisine sürekli olarak E-2‘den denk geliyordum, sitesinde görünce burada yazmak istedim ve Türkçe’ye çevirdim. Sevdiyseniz ne mutlu bana :)

  4. hoşgeldiniz 10 marifete.çok hoş bir fikir hemde çok işimize yarayacak.bir tek o taşları koyacak yer bulmak gerek(genelde evlerimiz küçük oluyor o yüzden).paylaşım için teşekkür.

  5. polyannacım sana sonuna kadar destek veriyorum bizim apartmanda öyle malesef üztelik geçen hafta benim kapımın önüne kadar serilmiş gazetelerin üzerinde su böreği yaptılar binada çok saygısızca çıkıp bişeyde söleyemiyosun nolur bu fikride uygulasınlar ayakkabılardan geçemiyoruz.üstelik çok da şık vede çok kolay yapılabilecek bir uygulama.teşekkürler

  6. sevgili country,katılan var mı diye nacizane sormuştum.kızım bile farketmiş bu kadar kişi yazmış biri sana katılmamış diye. bu kadar insanın içinde 1 kişinin bile bana katılmasına sevindim.bu konular çok önemli şeyler yöresel alışkanlıklarımız o yörelerin tabiat şartlarına göre oluşur.alışkanlıklarından vazgeçemeyen doğa şartlarını değiştirmesin bağında bahçesinde kalsın.son derece organik.jeli boncuğun fikri de güzel.senin ismini unutmayacağım ;..nadir kişiler özeldir. not…sana börekden verdiler mi ?su böreğini çok severim.ankarada isen beraber yapalım.ama evin içinde…:)

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin

Eski kottan terlik yapımı

| | 3 Yorum

Merhabalar, artık ben de buralardayım ve ilk olarak geçen ay yaptığım cepli teriklerimi paylaşmak istedim sizlerle Evet kabul ediyorum internette bir sürü kottan terlik var, kendi özgün fikrim olduğunu sanıyorum...

Yapay deri tozluk yapımı

| | 2 Yorum

Yapay deriden bu tozluk çok şık olmuş, çok beğendim gerçekten. Ayakkabıya nasıl değişik bir hava vermiş değil mi? kaynak burada. bakın şu şekilde yapılıyor:...