Çiçekli tarak toka modelleri

-

cicekli-tarak-toka-modelleri-4
Taraklı tokaları hep çok zarif bulmuş ama bir türlü kullanamamışımdır. Çiçekli gelin taçlarıyla uğraşırken, bunlar da arada çıkan çiçekli taraklı tokalarım :) Gelin saçına da olur, nişan saçına da, özel güne de gerek yok aslında, her şekilde olur bu zarif tokalar. Bir tanesini gelişi güzel topladığım saçlarımda da fotoğrafladı kızım. Bu taraklı tokaların üst kısımlarına iki santimlik kadar kalın keçe kesip, sıcak silikonla yapıştırıyorum, sonra çiçekleri gönlümce yine sıcak silikonla tutturuyorum keçeye, çok kolay aslında yapmak ve çok da zevkli :)

cicekli-tarak-toka-modelleri

cicekli-tarak-toka-modelleri-

cicekli-tarak-toka-modelleri-2

cicekli-tac-modelleri
Lohusa tacını bu kez böyle yorumladım. Pembelerle, kremlerle, arada tüller ve incilerle…

keceden-pembe-sepet-modelleri

keceden-dantel-suslemeli-sepet-modelleri
Ve iki arkadaşım için hediye yaptığım keçe kutular. Kutuların yapımını 10marifet videolarından anlatmıştım, çok kolay :) Kenarlarını battaniye dikişiyle birleştirirken incileri de sıraladım. Çok amaçlı bu kutular, her yere yakışır, içine ne koysanız olur :)

Sevgiler…

Blogum

4 yorum gelmiş

 1. Avatar photo

  nostaljik bir tarafı var değil mi taraklı tokaların? ben de hep çok sevmişimdir. hiç kullanmadım ama çok heveslendim şimdi vallahi.

 2. Avatar photo

  Var yaaa, teee eskilerden, zarif kadınların saçlarından geliyor sanki bu taraklı tokalar :)
  İnşallah tez vakitte kullanmak nasip olsun diyelim öyleyse ;)

 3. Avatar photo

  artık bende de var bu tokalardan, çok da benziyor, böyle yetenekli ellerden çıkmış demek ki. bugün takıyorum hatta ;)

Bir cevap yazın

Avatar photo

İki çocuklu bir anneyim, çalışıyorum. İş ve çocuklar dışında kalan zamanlarımı keyif aldığım hobilerimle değerlendiriyorum... Keyif almak ve keyif vermek için yaşıyorum... Son zamanlarda keçelerle takılsam da ilk ve en büyük aşkın kanaviçe...