Çok kolay kumaş bebek ayakkabısı yapımı

-

Pratik, yazlık,kışlık her nevi bebek patiği yapmak istermisiniz,pdf formatında tutorial indirebilirsiniz. İçinde kalıbı da verilmiş.Ayrıca burada aynı kalıptan yapabileceğiniz birsürü model var.

31 yorum gelmiş

 1. Avatar photo

  Patikler çok hoş gerçekten. Özellikle gözüme çarpan, yabancılarda çocuk aksesuarlarınn daha bir renkli olması. Bizde ise kızlara pembe erkeklere mavi gibi bir sınırlama var. Bu renklilik benim çok hoşuma gidiyor. Bu sitede de çocuklarının kıyafetlerini falan diken bir anne var, her şey çok renkli cıvıl cıvıl. Bizde çocuklarımızı renklerin dünyasında büyütelim.

 2. Avatar photo

  Çok teşekkürler link için, ben de bebeğime bunları yapmak istiyorum, dikiş bilmiyorum, öğreten birileri yok, gidebileceğim haftasonu kursu yok,… ooof offf.. kendi başıma ne kadar uğraşırsam işte….hüzünlendim ben yine… :)

 3. Avatar photo

  moonlesciğim,benim annem dikişten bıktığı için bize öğretmedi.ben de çok havai bir kızdım ,dönüp bakmazdım bile .sonra 29 yıl önce kızım doğduğunda dikiş dikesim geldi “Burda “alıp onun kalıpları ve açıklamalarıyla kızıma dikmeğe başladım.mesela bu aykinde 4-5 tane kullanabileceğin bebek modeli var.Burdayı al incele ben de sana msn den ,maille, telefonla nasıl dersen yardımcı olurum

 4. Avatar photo

  ablacım nasıl ir insansın sen çok sağol…önümüzdeki hafta tatile çıkıyorum, sonraki hafta yavaştan başlayayım bakiim ne kadar olrsa artık..hem sonra kayınvalidem de gelip bir süre bende kalıcak..o da bana gösterir belki.. çok marifetlidir, ay bir umut ışığı mı doğdu bana ???!!! :o))

 5. Avatar photo

  Haydi bakalım başla,niyet et gerisi gelir.

  moonless diyor ki;bi de küçük bir dikiş makinesi alayım diyorum, ne önerirsiniz??

  galiba miraycığımda vardı ,ona soralım tavsiye eder mi?ben kullanmadım,alacak olsam küçük makine yerine ikinci el tercih ederdim.ama bu benim fikrim tabi.san ırım embir de bu konuda birşeyler biliyordu.Huuu arkadaşlar ne dersiniz ?

 6. Avatar photo

  burada örgüeli yeni aldığı makineyi kullanmakta zorlanınca arkadaşlarımızın yardım ettiği yorumlar var. Belki dikiş kısmında sana yardımcı olur. Burada da dikiş makinası ile ilgili yazılmış yorumlar vardı. Meltem portatif dikiş makinesi istemişti. Ben Ankara’da gördüğüm makineden bahsedince onu almıştı. Miray’da dikiş makinası ile ilgili yaptığı araştırmaları paylaşmıştı. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

 7. Avatar photo

  embir okudum hepsini sabah sabah hem de güldüm valla…o senin gördüğün makineyi ben İİstanbulda nerden bulurum acaba, belki internetten de satılıyordur.

 8. Avatar photo

  Sağol embir anılarım canlandı off ne çok uğraştım mak.kullanmak için neyse şimdi az çok bişeyler yapabiliyorum.Moonless ve diğer arkadaşlara tavsiyem her eve bi dikiş mak. lazım ben cesaret edip alamadım ya kullanamazsam diye ama keşke daha önce alsaymışım şimdi çok pişmanım dik.mak. yapılacak ufak tefekte olsa muhakak birşeyler çıkıyo… benim mak. bahsedeyim kumaş pek ayırt etmiyo kalın, ince penya dikiyoo o yüzden çok rahat kullanıyorum taksitlede olsa tavsiye edebilirim:)

 9. Avatar photo

  Ben dikiş mak. alana kadar hiç dikiş dikmemiştim o kadar vahimdim yani benim mak.bu sınger daha uygun bi şey istersen modeline göre değişiyo bi bakarsın canım.

 10. Avatar photo

  moonless embirin link açtığı fraisenin makinasından tavsiye edemiyeceğim. Onların mantıkları amatör işide olsa bana pek işlevsel gelmiyo ama yinede kullanandan fikir almalı. Yer kaplamama mantığı ile evet çok güzel ama nalana ablanında dediği gibi 2. el birşey daha güzel. Bununda en güzel takibini dikiş makinası tamircilerinden yapabilirsin. Onlar satıyorlar . Yani bakın marifet ailesi bu benim bir taktiğimdir, almak istediğim bir şey konusunda fikrim darsa ben en çok onları tamir edenlere gidip sorarım. Onlar arızanın sık gelişine göre ve makina hakkındaki asıl bilgi sahipleridir bence. Ay çok mu konuştum bir de 1. el dikiş makinalarının çoğunda satışla beraber dikim için ücretsiz kurslar oluyor onuda duymuştum.

 11. Avatar photo

  burada fiyet listesi de varmış, çok teşekkür ederim…şimdi eşime de söyledim, o da bakıyor.. çok basit bişey alayım diyodum şimdi bu modeli görünce ayartıldım yalnız…fiyat sıkalam ve kan basıncı yükseldi.. noldu bana … amanin!!

 12. Avatar photo

  Sonuçta bi kere alınıyo bende aman işimi görsün falan derken dikiş mak. aldım yine sende kendi bütçene göre bi düşün. Lachenn nin yaptıklarınıda çok severim bu da onun singeri istersen bi bak.

 13. Avatar photo

  kondor çok haklısın tamircilere sormak iyi fikir , lakin dolaşmak lazım , aramak taramak lazım, ona da vakit yok..sizin gibi arkadaşlar sağolsun tavsiye veriyor da fikrim oluyor..Ben kargadan başka kuş, düğme dikmekten başka dikiş tanımam .. :)) Aynı senin eski halin gibi örgüeli..:)Ama azmetsem mi yoksa daha sakin sularda böyle efenim, dantelmiş, örgüymüş öyle takılsam bilemiyorum…Şeytan diyor kır zincirlerini…:)))

 14. Avatar photo

  Kır zincirini moonless, benim de makinam yoktu ama kullanmasını düz dikiş olayını yani biliyordum. Kayınvalidemin dikiş makinasını aldım geçen haftalarda süper oldu. Önce ip topladı dikmemekte ısrar etti ama eskiden kalma bilgim ile ve bir iğneyi kırma sonucunda heba ederek amacıma ulaştım. Çok keyif alacaksın, inanıyorum.

 15. Avatar photo

  tamam canım çok sağol desteğin için, yalnız size yine bol bol danışıp başınızı ağrıtabilim, sonra siz amaaaan diyebilirsiniz, olmadı sen o makinayı ne yap et sat falan diyebilirsiniz… …vs vs..Çok teşekkürler, tatilimden sonra bakıcam.. Konuya eğilicem.

 16. Avatar photo

  ben de erkek bebeklere çocuklara kahverengi vs… daral renkler giydiren anneleri esefle kınıyorum. Ne olacak o çocuğun hali sonra. cık cık cık…

 17. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  kondor diyor ki;moonless embirin link açtığı fraisenin makinasından tavsiye edemiyeceğim. Onların mantıkları amatör işide olsa bana pek işlevsel gelmiyo ama yinede kullanandan fikir almalı.

  Şahsen bende tavsiye edemiyorum gerçi orada da anlattığım gibi ben bilmiyorum dikiş dikmeyi ve bilmediğim için bana böyle kullanışsız gelmiş olabilir. Bi halt olmaz o minnacık şeyden:D

 18. Avatar photo

  sesiber diyor ki;ben de erkek bebeklere çocuklara kahverengi vs… daral renkler giydiren anneleri esefle kınıyorum. Ne olacak o çocuğun hali sonra. cık cık cık…

  birşey olmuyor be sesiciğim,benim koca tam da o renklerden başka erkek rengi olmayan 950 doğumlu, üstüne üstlük 14yaşından 43 üne dek de hakilere mahkum olduama hayata oldukça renkli bakar.sizinkiler de çok çok mavi ve kırmızı giydirilmiş çocuklardır.ama tabi ozaman lar hayat doğal renklerdeydi,tv bile renksizdi,hatta ben çocukkene tv bilem yoktu.sabah saçmalarıma başladım ,eyvah gitti güzelim cumartesi.neyse bugüzel cumarteside embirle benden başka kimse yoktur buralarda

 19. Avatar photo

  bende burdayımm :)ben bir türlü başarılı olamadım yazmak konusunda.ekliyorum söyleneni yapıyorum ama mail adresime farklı gerekçeler geliyor.neyse ben de dostluğunuzdan faydalanıyorum :D

 20. Avatar photo

  Yıldız hep yaşadık o durumları, üzerine, şahsi algılama, vardır bir haklı gerekçeleri. Sen yine de burada ol, yılma, yazı yollamaya devam et. :)Nalan abla neyse eşiniz 14 yaşında başlamış hakilere. Bebeklikten başlayanlara yazık yav…

Bir yanıt yazın

Eski kottan terlik yapımı

| | 3 Yorum

Merhabalar, artık ben de buralardayım ve ilk olarak geçen ay yaptığım cepli teriklerimi paylaşmak istedim sizlerle Evet kabul ediyorum internette bir sürü kottan terlik var, kendi özgün fikrim olduğunu sanıyorum...

Yapay deri tozluk yapımı

| | 2 Yorum

Yapay deriden bu tozluk çok şık olmuş, çok beğendim gerçekten. Ayakkabıya nasıl değişik bir hava vermiş değil mi? kaynak burada. bakın şu şekilde yapılıyor:...