Dantel ile kot ceket yenileme

-


Dantel ile kot ceket yenileme fikri ilham verici. Çok severek kullandığım kot ceketimin kol kısmı resim yaparken yağlı boya ile boyandı ve çıkmadı. Omuz kısmı da, muhtemelen çantanın askısının geldiği yer, inceldi ve yırtıldı. Atmaya kıyamayınca yenilemeye karar verdim. Evdeki kumaş parçalarını, dantelleri, boncukları, taşları çıkardım ortaya, nasıl süslesem diye düşünmeye başladım. En sonunda daha önceden yakada kullanmak üzere aldığım danteli kullandım. Dantelin hem rengi hem motifleri ceketimle çok iyi oldu. Danteli parça parça kestim ve koldan başlayarak omuza kadar çıkan bir görüntü oluşturdum. Şimdi ise severek kullanıyorum. Yıpranmış giysileri atmadan önce dantel güpürler, boncuk ya da aplike kumaşlar ile yenilemeyi düşünün! Dantel ile kot ceket yenileme çalışmam ve diğer işlerim için profilimden bloguma bekliyorum.

Bir cevap yazın

Avatar photo

Evli, mutlu, çocuklu dikiş dikmeyi, yemek yapmayı, kitap okumayı ve fırsat buldukça gezip tozmayı seven çalışan bir anneyim:=)

Tişört geridönüşüm

| | 3 Yorum

Eski uzun ya da kısa kollu bir tişörtten sıkıldıysanız ya da beğenmiyorsanız onu geridönüşümden geçirip şık bir yazlık bluza dönüştürebilirsiniz belki. Birkaç kesik, biraz basit dikiş ile bu iş hallolur....