18 yorum gelmiş

 1. Avatar photo

  Bunların mutfakta olup ta kavanoz takılanlarını görmüştüm çoook eskiden. Takmıştım kafaya, bak yine aklıma geldi dükkana yapayım bunlardan. Boncuk koyarım içine.

 2. Avatar photo

  Çocuklacocuk sağolun arkadaşlarım benim sizinle burada da yazışmak güzel :)Sesi boncuk fikride güzel sen bahsedince aklıma geldi aslında bambu tüpleri varya ince uzun o kadar ince delikler açtıracaksın bak o zaman hem şık olur hem de işlevsel.

 3. Avatar photo

  bi daakkaa…o bardakları öyle boş boş koymayın bari;ya fimoyla çiçek böcük yapın ya da kurdela simli uhu:))ile filan süsleyin..

 4. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  Hanımlar kendiniz imal edebiliyorsanız yapımı çok basit bunun. Eğer ben matkaptır vidadır uğraşamam derseniz bir beyden yardım isteyin.Bu olayın püf noktası bardak deliklerinin kusursuz daire olmasında…Marangoza gidin. Yada ne bileyim bauhaus gibi bir yere. Beğendiğiniz bir suntayı tahtayı kestirin. Birde daha az kalınta kestirin.Ardından daha kalın ve geniş olan tahta üzerine punch takımında bulacağınız size göre ideal çevredeki bıçak /testere ile delikler açın. O deliklerden çıkanları atıp israf etmeyin! Geri kalan tek şey deliklere uyacak bardakları bulmakta… Cam görünümünde olan çok hoş bardaklar var.İş yerinin atölye kısmında yaklaşık 12 senedir duvarda çakılı olan bir sistem bu bizde :D Biz gayet memnunuz :)@Nokturn Abla :) Bizimkilerde matkap ucu, tornavida alyan falan duruyor :) Sakıncası var mıdır :)

 5. Avatar photo

  Ampul takmak için elektirikçi çağırmaya teşebbüs eden bir beyden mi yardım isteyeceğim. :)Evde tamir işleri benden sorulur. Ama alet edavat eksik, o yüzden hamını marangoz yapı-market türü biryerde yaptırıp boyamayı düşünüyorum. Aslında önce bardakları bulup ona göre açtırmak daha iyi olur delikleri.

 6. Avatar photo

  @Nokturn Abla :) Bizimkilerde matkap ucu, tornavida alyan falan duruyor :) Sakıncası var mıdır :)

  dur şimdi bunu niye sordun annmadım ki ben??ince bi espri söz konusu ama dünkü baş ağrısı aklımı mı aldı gitti yoksaa…zaten az öz yetiyordu banaaa:(((çilekçim “alyan”ı okuyunca kendi kendime gülmeye başladım..”ne alyanı len alyan bu..sizinki elyın”:=))))))) neyse..Valla benim de kendime mum dışında,hediye olarak almaktan hoşlandığım bir şey de yapı marketlerde gezinerek bilimum alet edavat takımı…Allahım nalbur kısmısı amma cezbediciii…Evde de tamir işleri benden sorulur..Benimkisi de ampul bile takamayanlardannn:(((((

 7. Avatar photo

  Yahu burası ampul bile takamayan tamir özürlü eşlere sahip insanlarla doluymuş!! Kendimi yalnız hissediyordum bu konuda yaşasıııın tek ben değilmişim :) Araba lastiğini de sizmi değiştiriyorsunuz benim gibi bari bunda da beni yalnız bırakmayın bazen kendimi erkek gibi hissediyorum nolur evet diyin noooluuurr :/ Kocası lastik değiştiremeyen hatta cam suyunu bile nereye koyacağını soran eşe sahip olanlar varmı???Valla benim de kendime mum dışında,hediye olarak almaktan hoşlandığım bir şey de yapı marketlerde gezinerek bilimum alet edavat takımı…Allahım nalbur kısmısı amma cezbediciii…Evde de tamir işleri benden sorulur..Benimkisi de ampul bile takamayanlardannn:(((((

 8. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  Sitece erkek Fatmalarla doluyuz desenize :) Babam marifetlidir benim zaten işinden dolayı olunca… ama büyükbabam efsanedir bu konuda :D birgün salonun ampülü patlamış ampülü değiştireyim derken sigortaları attırdı sigortalara bakıyım derken komple apartmanın elektiriğini kesti :) Muratta marifetlidir Allah’tan :)Nokturn ablam hani demişsin ya fimo yapın onlara boş durmasın diye ona istinaden dedim bizimkileri görsen ağlarsın demekki sen diye :)Sibel ablam bardağa göre delmek en akıllıcası tabiki :) ama inanılmaz derecede kullanımı rahat bir şey.Bir de bir bilgi vereyim size belki kullanımda işinize yarar. Şimdi pvc pencere ve kapılarda şöyle bir şey var. Evinizde falan varsa görmüşsünüzdür. Kapının alt kısmında oluklu gibi bir plastik satıh var onun adı lambri. O 10 oyukta bir birbirine geçen bir şey. bundan küçük ebatlarda bir parça kestirirseniz üzerindeki oyuklara boncuklarınızı dizip çalışma kolaylığı sağlayabilirsiniz. hayal gücünüzle sınırlı kısaca onu kullanmak.birde sandviç panel denilen bir ürün var. Bu lambrinin dümdüz satıhlı olanı. yıkanabildiği için üzerinde bir çok çalışmayı rahat rahat yapabilirsiniz pürüssüz kendisi. fayans gibi düşünün… bu ikiside 320 330 340 dereceye dayanan şeyler. İş yerinde iki pvc profilini biz bu sıcaklıklarda kaynatabiliyoruz. Yani 100 150 derece ev fırınında sapasağlam durur yanmadan bükülmeden.Sandviç paneli üretici bayiilerde bulabilirsiniz genelde biraz daha pahalıdır lambriye oranla. en başında küçük bir parça alıcağınızı mutlaka söyleyin. ona göre indiriminiz yapılır. ;)

 9. Avatar photo

  hah! süper mariomuz iş başında yine:) çileğim sandviç paneli nerede kullanacağız anlama özürlüyüm ben bugün ya:)

 10. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  Şimdi sandviç paneli şu şekilde kullanabilirz. Fayans gibi dümdüz pürüssüz olduğu için ve tahtadan çok daha dayanıklı olduğu için resimde görülen şablonda kullanabiliriz. m2 fiyatı biraz pahalı ama:S Babama yine de bir sorayım hatta bana minik bir parça getirsin fimo yaparken rahat olur. Birde dedim ya fırın ısına dayanabiliyor diye işte mesela fayans mahiyetinde kullanabiliriz. yani tahta ve fayans yerine kullanmak istediğin her yere koyabilirsin. Ben bi babamı arıyım hey heyleri üstünde değilse sorayım akşama getirirse resmini koyarım buraya…

 11. Avatar photo

  Bizde arta kalan fayans çok, renk renk, boy boy. Üzerinde çalışmak, pişirmek te kullanış açısından iyi. Tepsilerim, amerikan servislerim kurtuldu bu sayede.

 12. Avatar photo

  Sürekli orayı bırayı yıkıp duran bir kişilik olduğum için bizde inşaat malzemesi bol Çileğim. Lambri de var aslında, parke de, sandviç panel de. Ama favorim 30×40 fayans :)

 13. Avatar photo

  ben bişey farkettim: şimdi herkes burada yapılan şeylerin değişik versiyonlarını kendince yorumlayıp veya aynı şekilde evinde uyguluyorya!.. demekki burdaki herkesin evinde aynı eşyalar var.yakında birbirine benzeyen bisüü ev olacak , aynı şeyleri yaptığımız için:))

 14. Avatar photo

  demekki burdaki herkesin evinde aynı eşyalar var.yakında birbirine benzeyen bisüü ev olacak , aynı şeyleri yaptığımız için:))

  buna çok güldüm yaaa:)))

Bir yanıt yazın