Salı, Nisan 25, 2017
El işlerimiz için vakit bulamazsak neler olur?

El işlerimiz için vakit bulamazsak neler olur?

7

tumblr_n08ezl2Huk1qj4315o1_500

Önce içimizdeki minik kötü kraliçe huzursuzlanmaya başlar. Neyse, yemek faslı bitince vakit kalır nasılsa daha diye kendimizi rahatlatırız. Daha o bebek yeleğinin önü bile bitmemiştir zira.

giphy

Süperkadın halimizle bile hiçbir şeye yetişemeyeceğimiz endişesi bünyeyi sarmaya hazırlanır. Kasnaktaki etamine 5 çarpı atıp kapı çalınca bırakmak zorunda kalmışızdır çünkü önceki gün.

tumblr_na1oaxdbAM1tgfy7mo1_500

Bu zamansızlık yüzünden hayata biraz sinir olabiliriz. Geçen hafta boyadığımız tepsinin verniğini bile atamamış haldeyizdir çünkü.

tumblr_n8t4d3neMa1rahqnyo4_r1_400

Hele evdekilerin talepleri bitmek bilmeyip işimizin başına oturamayınca onlara sitemlerimizi sunmaktan başka çare kalmaz. O keçe broşu yapmak aklımızdadır çünkü, çıkmaz.

giphy (1)

Şöyle 1 saatliğine sessiz bir yere ışınlanıverme gücümüz olmadığına yanarız da yanarız. Işınlanacağımız yerin bir hobi odası olması tercih sebebi tabii.

article-201549017545864498000

Ev halkı uyuduktan sonra geçeriz artık o dikişin başına diye umutla beklerken kimsenin yatası gelmemişse kemirecek tırnak filan kalmamış olabilir.

tumblr_n0j5v7s3jm1rahqnyo2_r1_400

Gecenin körü olup da hala el işimizle baş başa kalamadıysak ne dediğimizi bilemez bir pozisyona gelebiliriz, bizden günah gider o zaman.

tumblr_nmwmsnUb2B1upjer8o1_500

Ve nihayet mutlu son :) Yatakta bile olsa o işi elimize alacağız, yoksa gözümüze uyku girmez.

Şu günlere fazladan 2 saat eklense ne olurdu ki sanki…

tumblr_myr04c9Hf41sj1nado1_400

Elbise dikmeyi sevmemizin 10 keyifli nedeni

Uzadıkça uzayan el işimiz nihayet bittiğinde biz

Marifetli insanın hissettiği 10 şey!

İlham beklerken yapılacak 10 şey

Marifetli kişilerin başına gelen 10 kaçınılmaz şey

Kendin yapçı olmamızın 10 nedeni

Örgü örmeyi çok sevmemizin 10 nedeni

7 YORUMLAR

  1. Evet evet evet!Aynen gerçekten ve ne yazık ki öyle :((((
    :)
    Bazen herkes güncel aktivite / keyif / dinlenme gibi yaşamsal fonksiyonları rahatça yaşıyorda bir ben yapamıyormuşum gibi hissediyorum.Bende o kafileye gireyim dediğimde , örgü şişlerimin dönüşünü el hamlesinde bulunan ki az evvel oyuncaklarıyla oynayan oğlum ve ensemde ‘ annee zıplama oynayalım mı? ‘ diyen kızımı buluyorum.Ama o şişleri elime almadan kimse kapsama alanımda olmuyor :)

  2. aha aynen beni anlatmış bu yayın yahuu :) dikkatimi dağıttıkları için kaç motif söktüm, ,saymaya kaç defa başa döndüm .
    ya en son nerede kalmıştım yahuu diye sinir krizi geçirdim !! ulen bu evde bana rahat yok diye söylene söylene kapı açmaya gittim !!! offf ne çektiğimi ben bilirim :)