ertuğrulun komik yürüteci

-

dedesinin yaptığı bu yürüteci görüp Nalan abla da işin suyunu çıkardı, gaza gelip herşeyi kendimiz yapacağız diye çocuğa nuh nebiden kalma bir yürüteç yapmışlar deyip güldünüz değil mi?Haydi o zaman gerekçesini ve yapım öyküsünü buradanokuyun da sonra da yorumlarınızı alalım.

23 yorum gelmiş

 1. Nalan ablacım ne güzel olmuş eşinizin ellerine sağlık. Eğtuğrul bebişi de öpüyorum. Geçmiş bayramınız kutlu olsun…

 2. teşekkürler artemisciğim.lütfen bloga giderek konuyu da oku ,özellikle erkek bebekler için önemli çünkü.

 3. Okudum evet gerçekten çok önemli bir konu bu. Eskiden her iş biraz zahmetliymiş ama daha sağlıklıymış… Ben de bundan sonra bu konuyu arkadaşlarıma anlatacagım. Annelerin kolayına geliyor hazır bez kullanmak ve ne kadar çok durursa bebeğin altında kar sayıyorlar… Gerçekten çok önemli bir konu.

 4. Artemis gerçekten çok önemli.ABD beze dönmüş.çamaşır yıkama şirketleri bebek bebzi yıkama servisi kurmuşlar alıp yıkayıp getiriyorlarmış.Hatta son günlerde duyduğuma göre rahim ağzı kanserlerinin artış sebebinin pedler olabileceği kuşkusu var.

  orgueli

  canım sağol nice bayramlara esenlikle kavuşmak dileğiyle

 5. Merhabalar, yürüteci ben de beğendim güle güle kullansın ertuğrulcuk(bu arada benim ablamın eşinin adı da ertuğrul o yüzden biraz tuhaf geliyor, ilk o aklıma geliyor çünkü) Neyse yurt dışında bambu bezler kullanılıyor. Bunlar da bizim bezler gibi yıkanıyor ve daha sağlıklı. Ben de çocuğum olunca bu tip bezlerden kullanmak istiyorum. İnternetten siparişle alınabiliyor. Çok sağlıklı ve muhtemelen daha hesaplı.

 6. teşkkürler neduk,annesi maşaallh dikkat ediyor.kendi de sağlamcı kerata öyle kendini atmıyor,pek temkinli.

  1gece

  canım,haklısın kızım da geç te olsa izini buldu bu bezlerin ama bizimki tuvalet eğitimine de başladı,yakında temelli kurtulacak.ben 2 yaşın bu eğitim için geç olduğunu düşünenlerdenim .

 7. hic komik bulmadim,aksine takdirlerimi sunuyorum.bir bebegin boyle bilincli ellerde buyumesi ne kadar guzel.

 8. ben bayıldım nalan ablacım biliyorsun ben de de var mı bi bıcır.bu arada yürüteç denen oturaklı şeyleri bizim doktor tavsiye etmiyor, bence bu çok daha güzel ve anlamlı..dedesi ve ananesi olarak onda hayatı boyunca taşıyacak ne güzel izler bırakıyorsunuz…Benim içimi ısıttınız..sevgilerimi sunuyorum, öpüyorum sizi.

 9. önemli bir konuda bizleri aydınlattığın için teşekkürler,heleki benim daha bir aylık oğlum varken ve bu konu hakkında hiçbirşey bilmezken…şimdi daha dikkatli olucam teşekkürler…bu arada bizlerede fikir oldu böyle bir yürüteç.gerçi ben kızımdada yürüteç kulllanmamıştım.ben almanya doğumluyum annemler küçükken ben oradalarmış yeni yürümeye başlayan çocuklar için tasma benzeri bir şey kullanılıyormuş.kollardan geçen ve annenin tutacağı bir uzantısı olan bir şey.ama yeni yürüyen çocuklar için ideal bir şey aslında el tutmak istemezler falan ya.onu takınca serbest oluyorlar ama aynı zamanda annenin kontrolünde.tabi görüntü açısından biraz farklı gerçi çocuğumun sağlığı görüntüden önemli….ellerinize sağlık…

 10. nedemek arkadaşım, bu arada ben yeni bi blog sahibi oldum ya aşağıda da linki görüldüğü üzere.. böyle bebklerle ilgili daha önceden de topladığım güzel bilgileri, siteleri falan fırsat buldukça ekleyeceğim aklında olsun..ben o tasma olayını merak ettim, resmini falan bulursan internetten gönderebilir misin?1 aylık bebeğini de sevgiyle kucaklıyorum.. benim daha ilk ama böyle içimde sevgi patlaması gibi bi şey oldu, beni daha bi başka yaptı.. bebeğine sağlıklı, mutlu bir ömür size de bolluk bereket getirmesini dilerim..

 11. çok sağol moonlesscim.bende sevgiyle öpüyorum yavrunu.bulursam eklerim.hatta anemde duruyor hala getirteyim resmini çeker eklerim….

 12. btugan

  oğlan yürüteçteyken ben de koltukaltından geçirip çapraz yaptğım egzersiz kuşağımla destekliyorum sanırım sözettiğin şeyi biliyorum.evet sizler bebekken vardı.

 13. Çok güzel Nalan ablacım,dedemizin de ellerine sağlık, bu denlei ‘fabrikasyon’ bir dönemde böylesine el emeği bir çalışma görmek çok güzel,keşke herkes sizin kadar duyarlı olsa…

 14. yok nalan abla neresi komik bunun sen bide benim kıza babamın yaptığı ana kucağını görsen anaaaaaaaaam koccaman ….. ama kaldırdım bodruma bir ara fırsat bulursam resimleyim…. çok duyarlısınıznalan ablam baştan sona okumama rağman ertuğrul kızınınmı oğlununmu çocuğu olduğunu unuttum gittiama ben eğer ertuğrul oğlununsa gelinini kızınınsada kızını pek merak ettim doğrusune alaka diyeceksin ama öyle bir his doğdu içimde

 15. aaa…niye komik olsun…sefa nın da vardı bundan…dedesi almıştı…malatya da hala satılır bunlardan…dedesinin ellerine sağlık…ertuğrul zevkle kullanmıştır umarım…öptüm..

 16. evet nalana ablacım.onun gibi.biz küçükken varmış annem bende çok rahat etmiş hareketli bir çocukmuşum.kızımda öyleydi bende çok rahat ettim onunla ama bakışlar bir tuhaftı bize tabiki .)))

 17. bu konu üstünde tartışılması bizim de doğru yolda olduğumuzu ve konunun önemli olduğunu vurguladı.ozaman lütfen annelere ve anne adaylarına bezlerin bebeklerde uzun süre bekletilmemesini,özellikle de erkek bebeklerde kısırlık yapabilme ihtimalini hatırlatalım.bben bu konuyu ilk fırsatta blogumda bir daha irdeleyeyim.geleceğimiz ve herşeyimiz çocuklarımız,onlara zarar gelmemeli…en azından bile bile yapmayalım.hepinize konuyu önemseyip düşündüğünüz ve yorum yaptığınız için sevgilerimle sarılmış olarak eeeeen yıldızlı aferinler

 18. yok valla Nalan abla nuh nebi falan değil hala hasbro intertoy bunları süslemiş püslemiş satıyor, sonradan bisiklet oluyor hatta görmüşsündür gerçi… ama ahşabın sıcaklığı başkabu arada nuh nebiyi ilk nuh beybi okumuşum. burada bebek-çocuk ayakkabı mağazası var o sandım. aaa nuh beybi yürüteç te mi satıyormuş dedim. :))

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin