Cumartesi, Ekim 22, 2016

Geri Dönüşüm Mum

16

mum yenileme
Merhaba, geri dönüşüm mum olayını burada öğrendim ve denedim, harika oldu! İkea’dan aldığım mumlar bitince bardağını atmamıştım. Erimiş mum artıklarını bir kavanoza koydum. Çaydanlıkta kaynattığım suyun içine oturttuğum mumlar sıvı hale gelince içine bir kaşık kahve, bir kaşık da tarçın kattım. Daha sonra bir ipi mumlayarak fitil yaptım ve bardağı sıvı mumla doldurup, soğutmaya bıraktım. Eskisinden daha güzel kokan bir mumum oldu :)

16 YORUMLAR

  1. bence de çok iyi fikir ama ben hala anlamadım fitili hangi ipten yapıyordunuz. yani örgü ördügümüz ip degil sanırım

  2. fitil hazırda satılıyormuş ama ben örgü ipinden yaptım örgü ipini sıvı haldeki muma sokup cıkar donduğu zaman fitil oluyor:)

  3. Benden ilham aldığınızı söylemişsiniz ama bence sadece başlangıç kısmı öyle olmuş çünkü örgü ipinin muma batırılıp çıkartıldığında fitil görevi görebileceğini bilmiyordum:) Hem tarçınla da kimbilir nasıl kokuyordur, elinize sağlık…

  4. :))tşkler smyraa evet tarçının güzel kokacaını düşündüm o benim ilavemdi yine de ilham kaynağım sensin:)bi dahaki sefere içine aromatik yağlardan katacağım gül yasemin gibi bakalım nasıl olacak:)

  5. ellerinize sağlık süper fikir bende hemen deneyeceğim ama aklıma takılan biyer oldu. fitil olarak kullandığınız ipi sıvı mumun içinde mum donana kadar sabit dursun diye nasıl bir yöntem kullandınız? hadi diyelim bir çatala bağlayıp bardağın üzerine sabitledinizde ipin dipteki ucunun aşağı kadar inmesi için herhangi bir ağırlık bişey bağladınızmı?

  6. sevgili magichands hemen anlatayım ipi sıvı haldeki muma sokup hemen cıkardım dondu. bardağın dibine önce biraz mum döktüm ipi ortalaya dikey bi şekilde tuttum zaten mum hemen donuyor donunca yavaş yavaş kalan diğer sıvı mumuda döktüm bilmiyorum tam anlatabildim mi?:)sevgiler