İmdaaatt!!! Yine maket ev :))))

-

Her ne kadar maket evden gına gelmiş olsa da, bu straforları görünce tutamıyorum ki kendimi……

Ateşte kızdırılmış bıçakla o kadar güzel kesiliyor ki….resmen keyif alıyorum yaw :)

Parçaları kestim…Beyaz tutkalla duvarları birleştirdim…Ateşte kızdırılmış bıçakla duvarlara taş deseni, kütük evin kütükleri desenlerini çizdim….

Bu duvarları tuttururken, yuykal kuruyana kadar köşeleri toplu iğnelerle tutturduğumu daha önce söylemişmiydim?

Onca desen çizdik..Bunların aralarını sulandırılmış siyah ayakkabı boyasıyla doldurmak lazım ki, daha sonra buralar gölge olarak görünsün…..

Evet..Bu renk, sulandırılmış siyah ayakkabı boyası….

Pencere/kapı çerçeveleri de strafordan…Dediğim gibi kızgın bıçakla straforu her şekilde oyabiliyor-çizebiliyor-incecik dilim dilim doğrayabiliyorsunuz bile…

Haaaa..İşte en zevkli kısmı….Guvaj boya ve beyaz tutkalı kafama göre karıştırıp evin dışını boyadım….Bo boya kuruduktan sonra straforun üzerinde muhteşem görünüyor..Uzaktan bakanlar plastik zannediyorlar…..Bakın bu ev de bittiğinde sanki plastikten yapılmış gibi görünecek….

Çatı-baca-merdivenler-trabzanlar-kapılar, kısacası herşey strafordan…Başka hiç bir madde kullanmadım….Evin oturduğu zemin de strafordan….

Evin oturduğu zemini de aynı yöntemle boyadım….Beyaz tutkal ve guvaj boya karışımıyla…..Bakın artık plastik gibi görünüyor di mi?…Ay ben aklımı seviyim :)))

Bu yandaki ufak yer de şakacıktan dışardaki wc olsun….Koca evin içine bi tuvaleti sığdıramamışlar güya :))))))))))))

Bitti…Şimdi iyice kurusun..Sertleşsin….Sağlamlaşsın…..

Bu evi öyle severek yaptım ki…..

Sevgiyle kalın :)

34 yorum gelmiş

 1. ayme

  figen ablacım ben de öyle beğenerek okudum ki yazıyı:) merdiven altlığındaki küçük yer de kömürlük olsun:))ellerine sağlık canım ablam:))

 2. kondor

  straforu ısıtılmış bıçakla kesmek aklımama gelmemişti bunu duymam iyi oldu ben balkonda kesiyorum hep çok kalın olmayanlar acayip uçuşuyor daha evel bir çamaşır makinesi birde pasta çalışmıştım kızıma makine tarumar oldu pastaya oynamaya devam ama ev güzel olmuş görmemeizlikten gelmek istiyorum fakat yinede stafor saklamaktan evde her delikten çıkar olduda:)

 3. gunesedogru

  kondor diyor ki;evet ayme yalnız yukarda ne kadar devrik cümşe varsa kullanmışım güneşedoğru gelmeden itiraf edeyim

  çümşeyle ilgili acil açıklama bekliyorum !!!

 4. Figen abla

  bütün cümşelerinizi tebessümle okudum… :)bu konuda ben uyanık davranıp,devrik cümşe filan kurmuşsam, güneşedoğru görmeden hemen yorumu değiştirip düzeltiyorum :))))))strafor mıncıklamaktan öyle gına geldi ki, artık hepsini balkona kaldırdım…yetti gaari :)))bunu da bizim ufak yeğene verdim…guvaj + beyaz tutkal karışımı boyandığında karşıdan bakanlar bunun plastik olduğuna yemin bile edebiliyorlar…bu buluş başka işlerde filan da işimize yarayabilir…hepinize çok teşekkürler edip, sevgiyle öpüyorum… :)))))

 5. Figen abla

  maviş harıl harıl oyuna hazırlanıyoruz..bu sezon iki oyun çıkartıcaz..biri dram,biri komedi :)noblessecik cidden balkonum strafor mezarlığına döndü…hele hele rüzgarlı havalarda balkondan uçup gidiyorlar :))))pinklycik çoook teşekkürler ablam :)))

 6. Ditay

  ben geçen gün bloğunu gezerken görmüştüm ve hayran olmuşum ablacım ellerine sağlık, süper olmuş :))

 7. Figen abla

  ditaycım, adadenizim, aymecim teşekkürler:))))aymecik gel oyna valla :)turgut özakman////töretayfun türkili////dokuz canlı:)))))

 8. çok güzel olmuş yine döktürmüşsün figen ablaellerinesağlık . nasılsın bu arada iyisin inşallah beni sorarsan bendeşal örüp satıyorum 30 yt leyeburası pahalı.

 9. Figen abla

  bende satma olayı yok…benim maket evleri kim ne yapsın? :)))))))ben genelde üste para veriyom alsınlar diye :))))bu arada merhaba songülcük :)))görücez di mi şallarını burada da?kocaman öpüyom seni :)

Bir Cevap Yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn
Figen abla

iki çocuk ve bir köpek annesi.. tiyatro eğitmeni.. yaşlı..çok yaşlı....