İşleme Kalp Çalışması

-

Kanaviçe desek değil, ciğer sarması da değil.. İlginç çok değişik bir işleme örneği.. Sanırım anlayabildiğim ya da anlayamadığım kadarı ile = ) ortadaki beyazlar, baklava olarak işleniyor sanırım. İşlemeyi anladıktan sonra, yazımı değiştirdim = )Bu işlemenin bir adı var mı? Bilen varsa, çok sevinrim.. = )Ayrıntılı resimler ve adresi yazının devamında..

Çalışmanın bulunduğu adrese buradan ulaşabilirsiniz.

6 yorum gelmiş

 1. Avatar photo

  gençliğimde vardı bu işlemelerden. yapılışı çok kolay. anlatmaya mecalim yok ama aslında fotodan anlaşılıyor

 2. Avatar photo

  Sesibercim, fotoğraflardan anlaşılıyor deyince, birkaç defa daha baktım = ) ve anladım = ) Görünce, hemen ekleyeyim çok harikaler! derken, kumaş dikiliyor gibi algılamıştım .. = )Teşekkürler = )

 3. Avatar photo

  Aynen , yaylada bir yaz boyunca bu örnekle masa örtüsünün kenarlarını işlemiştim. gezmeden vakit bulduğum zamanlar tabi ki. Masa örtüsü yaylada olmasaydı koyardım fotoğrafını.

 4. Avatar photo

  Masa ürtüsünde de çok güzel durur = ) Güle güle kullanın..Sanırım bir masa örtüsü de ben yapmak istiyeceğim.. Ama hangisini yapacağını şaşırıyor insan = )

 5. Bende peçete takımı işlemiştim çeyizime. Çok basit ve kibar görünüşlü. Önce 4 tarafındaki düz atlama çizgileri yapıyorsunuz. Üst yüzünden ipi bu 4 çizginin içinden yuvarlak oluşturacak şekilde dolandırıyorsunuz. 2 tur yeterli. yaşasın bu anlamadığım nakış konularında ilk defa benimde bildiğim bir şey çıktı!!!!!

 6. Avatar photo

  Sevgili Züleyha;=) Anlamadığın mı?Çok güzel anlatmışsın; çok teşekkür ederim..Ancak; o beyaz çizgileri baklava gibi yaptık çift çift onu anladım da, 2 tur ipi dolandırdıktan sonra, aradaki kesik çizgileri yapıyoruz, onlar da yuvarlaklaştırmak için mi oluyor?

Bir yanıt yazın

Keçeden büzgülü kese yapımı

| | 0 Yorum

Merhabalar, çok cici bir büzgülü şeker torbası hazırladım. Ben desenli keçeden yaptım ama kartondan ya da kumaştan da olabilir tabii. Ölçülü bir şablon karton hazırladım kendime. 12 parçaya bölerek çizdim,...

Keçeden kedi broş yapımı

| | 0 Yorum

Merhaba dostlar, bir sitede farklı versiyonunu gördüğüm kedi kapı süsünü keçe broş için uyguladım. Hoş bir şey ortaya çıktı ve sizlerle de paylaşmak istedim. Arzu ederseniz daha büyük çalışıp kapı...

Keçe fiyonk yapımı ve hediye kutusu yenileme

| | 0 Yorum

Merhabalar, atmaya kıyamadığınız hediye kutularınız varsa siz de benim gibi değerlendirebilirsiniz. Ben keçe fiyonk çalışarak yaptım bu yenilemeyi. İlk olarak fiyonk yapımı için şablon hazırlıyoruz. Keçe üzerine şablonları yerleştiriyor, çiziyor...