Kağıt rulolarından kasabamız ile herkese tekrar merhaba. Gün geçmiyor ki etkinlik yapmadığımız bir gün olmasın. Artık iki ufaklığım da okula başladığı için gün içerisinde eskisi kadar etkinlik yapamasak da yine de yapmaktan eksik kalmıyoruz. Ödevlerimiz müsade ettiği sürece tabii. Anasınıfında bile ödev oluyor ne diyeyim artık. Fazla uzatma da sadede gel diyorsunuz değil mi? Biz yine kağıt rulolarından çocuk etkinliği yaptık. Bakın nasıl mı yapmışız? Lütfen önden buyurun bloguma
Deniz temalı peçete halkası yapımı
Bir geri dönüşüm çalışması olarak sizlerle peçete halkasının yapımını paylaşmak istedim. Öncelikle marketlerin poşetlerinin sarılı olduğu rulo veya alüminyum folyoların sarılı olduğu sert cisimli ruloyu 3 cm eninde keserek çalışmamıza...
Tuvalet kağıdı rulosundan saksıda çiçek yapımı
Okulların kapanmasıyla ve sıcak havanın da etkisiyle çocuklar da eve kapandı maalesef, sürekli ya bilgisayar ya televizyon ya da telefon başındalar. Onları bu ortamdan uzaklaştırmak için en güzel yol evde...
Tuvalet kağıdı rulosundan baykuş yapımı (anlatımlı)
Tuvalet kağıdı rulosu ile neler yapılır? Her evde bulunan tuvalet kağıdı rulosu, birçok kendin yap çalışması için iyi bir malzemedir. Ben de kağıt rulo ile çocuklar için sevimli bir oyuncak...
Rulo değerlendirme
Çok güzel bir tuvalet kağıdı rulo değerlendirme çalışması buldum. Ruloları fotoğraftaki gibi dikey katlayıp bastırıyoruz. Altın rengine boyanmış bu örnekte ama kendimiz rengi seçebiliriz tabii. Resimde görüldüğü gibi incecik kesikler...
Kalın rulo değerlendirme
Kalun rulolarla neler yapabiliriz? Koli bantlarından çıkan kalın rulolardan bir eşarp askısı yapılmış. Aşamalarını paylaşayım. Önce düzgün çizgiler çiziyoruz ki birbirine denk halkalar kesebilelim. Falçata yardımıyla düzgün halkalar kesiyoruz. İşte böyle...
Rulo değerlendirme
Tuvalet kağıdı rulo değerlendirme çalışması paylaşmak istiyorum. Yapılışı gayet kolay, sonucu güzel. Kağıt ruloyu boyuyoruz, kurutuyoruz. Resimdeki gibi bastırıyoruz. Cetvelle incecik şeritler oluşturacak şekilde çizgiler çiziyoruz. Kesip böyle halkalar elde...
Bir yanıt yazın
Yorum yapabilmeniz için giriş yapmanız gerekmektedir.