12 yorum gelmiş

 1. Ortadaki kolyeden bende de var. Yazlık pazarından almıştım, caponlardan…Kapı cicin çok şirin lilacım, elleirne sağlık.

 2. teşekkürler arkadaşlar :) Sefacım çıngırak falan yok, en sonda metal zincirler var ya onlar azıcık ses çıkarıyor ya ondan dedim öyle :)Sibel abla biz de arkadaşımla Taksim’den almıştık zamanında, çok seviyorum böyle uzun kolyeleri,alıyorum ama boynuma takınca komik duruyor gibi geliyor,ben de vazgeçiyorum, cildim de çok hassas hemen alerji olur zaten, hele metal ne biçim yapıyor,takamıyorum, ama küpeden vazgeçemiyorum,her taktığımda akşam eve şişmiş ve kaşınmaktan kanamış kulaklarla dönüyorum ama çok seviyorum işte… Memo’ya da takılıyorum,bak sahte hiçbir takıyı kabul etmiyor cildim,sen bana altın pırlanta al kocacım diye :))

  gunesedogru diyor ki;şeker topu lila :)))

  Bana bu şekilde seslenen birkaç arkadaşım var, hoşuma gitti valla :))

 3. Sefacım çıngırak falan yok, en sonda metal zincirler var ya onlar azıcık ses çıkarıyor ya ondan dedim öyle :)

  içim rahatladı ya…gerçekten kör teyze oldum diye üzülecektim:(

 4. :)) ya şimdi benim Memo cebelleşip durur böyle şeylerle, yoksa ben daha neler eklerdim buna deli kızın çeyizi gibi…Tatilde hani şu kayın ağacından yapılmış, harika bir ses çıkaran rüzgar çanları var ya ondan aldık,ben de mutfağın kapısına astım,ve sesini duymak için her mutfağa girdiğimde özellikle çarpıyorum ona, Memo da sinir oluyor, ne bu ya tangır tungur diye, geçen gece su içmeye kalkıp da buna çarpınca korkmuş garibim bir anda noluyo beaa falan :))

 5. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  Gül Ablacım eline sağlık :) Hem bence çok fazla yapmamanda iyi olmuş bir süre sonra bir sürü diziyi ayırıp geçmek fenalık getirir bana mesela tutar kenara bağlarım :D O alerji zımbırtısından ne yazık ki bende de var :S Varolan yarayı bir tek sarı bir tozla tedavi edebiliyorum. Teramisin tozu dersen eğer ecz. onlar zaten minik beyaz bir kavanozumsu kutuda onu veriyorlar. Kulaklarına ondan sür -genelde arkasına- sabaha yıka geçmiş oluyor. Yaz günlerinde apayrı bir işkence :S Ay kırmızı kırmızı pek bir tatlı :D(Koltuk örtüsüneydi bu :p )

 6. sağol Miraycım,o sarı tozdan annemlerde de vardı eskiden bak şimdi hatırladım alayım hemen,ama annemin takı yapan bir arkadaşı da şey demişti küpenin kancasına tırnak cilası sür, öyle tak, o işe yarıyor biraz ama tam değil,ya nasıl bir asit varsa kulağımda,küçükken altın küpem vardı burgulu,onun o vidamsı tırtıklarını dümdüz etmişti küpe de düşmüştü tabi ama babamın arabasına düşmüştü allahtan :))Koltuk örtülerini annemle birlikte almıştık,ben tabi gidip hemen kırmızıya yapışmıştım,bunu alalım diyeee :))

 7. Nikel free denilen ürünlerden kullanın arkadaşlar. Ben de ufak tefek kaşıntılarla başladım geçer diye ama sonuçta deri hücrelerinizi yavaş yavaş işgal eden ve ele geçiren meretmiş bu nikel sülfat. Avrupada sorun olarak kabul edilip ciddi bir bütçe ayrılmış bu hastalığa, biz de de zamanla çoğalacak. Hele bu takı furyasından sonra bir zaman sonra herkeste bilindik bir allerji problemi olarak karşılaşılacak bence. Şu an Türkiye de % 7 civarındaymış. Düşünün saç boyaları ve deterjanlar, ağartıcılar da bu maddeyi barındırıyor ve bu maddeleri peynir ekmek gibi kullanıyoruz.

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin

Keçeden büzgülü kese yapımı

| | 0 Yorum

Merhabalar, çok cici bir büzgülü şeker torbası hazırladım. Ben desenli keçeden yaptım ama kartondan ya da kumaştan da olabilir tabii. Ölçülü bir şablon karton hazırladım kendime. 12 parçaya bölerek çizdim,...

Keçeden kedi broş yapımı

| | 0 Yorum

Merhaba dostlar, bir sitede farklı versiyonunu gördüğüm kedi kapı süsünü keçe broş için uyguladım. Hoş bir şey ortaya çıktı ve sizlerle de paylaşmak istedim. Arzu ederseniz daha büyük çalışıp kapı...

Keçe fiyonk yapımı ve hediye kutusu yenileme

| | 0 Yorum

Merhabalar, atmaya kıyamadığınız hediye kutularınız varsa siz de benim gibi değerlendirebilirsiniz. Ben keçe fiyonk çalışarak yaptım bu yenilemeyi. İlk olarak fiyonk yapımı için şablon hazırlıyoruz. Keçe üzerine şablonları yerleştiriyor, çiziyor...