7 yorum gelmiş

 1. Avatar photo

  Vallahi benden sana tavsiye örgü örmeyi fazla sevmeyen biri olarak:)hiç kalkışma bu işe. Hazırları var, hele ki nasıl örerim diye düşünüyorsan acemisin sen de demektir. Ama zor örmesi, özellikle arkada bir dolu ipi olacak ve çok kalın bir kazak olacak:)

 2. Avatar photo

  Arkadaşların yorumları cesarek kırıcı olmuş ama haklılar. önce arkı falan örün sonra süveter falan. çok basit bolero tarifleri falan var onları deneyin sonra kazak işine girişin. bende hiç sevmem örgü olayını. çabuk biten şeyleri seviyorum. sabırsızım.

 3. Avatar photo

  Vallahi amacım cesaret kırmak değildi canım başlığı yormladım daha ziyade, eğer örgüye çok iyi vakıf değilsen başlayıpta sonunu getirememek var işin ucunda, ben de sevmem yarım kalan işleri. Lakin bu kadar desen çok iyi ören birine bile fazla gelebilir. Bir de düz örüp örgü üzerinden işleme yapan arkadaşlarımız var 10marifete daha önce göndermişlerdi yazı benimde aklıma yatmıştı en azından sadece göğüs kısmına falan motifleri yaparsın bütününü örmek yerine şimdilik.

 4. Avatar photo

  Canım bak ben yaptım sen de yapabilirsin. öncelikle bu tarz bir şeyin desenini buluyorsun. Renkli ipler alıyosun ve örüyosun o kadar. İki tane bu tarz modelli hırka ördüm kışın. Bloğumda ve on marifette de paylaşmayı düşünüyorum. Bloğumda şemasıyla anlatacağım.Yarın eklemeyi düşünüyorum. Bloğum yeni yavaş yavaş yaptığım şeyleri ekliyorum. Cesaretini kırma. Önce modeller çıkarmayı öğrenirsen bir süveterle işe başlarsın. ama zaten böyle örgü örmeyi biliyorum dersen daha ne:) http://elisihamurisi.blogspot.com/

Bir yanıt yazın