Keçe çanta, cüzdan ve çiçekli süslemeler

-

yakma-cicekler
Yakma çiçeklerime yenilerini ekledim. Organze kumaşlarımla hazırladığım bu çiçeklerimi oğlumun öğretmenlerine Öğretmenler Günü hediyesi olarak yaptığım, en altta bir örneğini göreceğiniz çantaları süslemekte kullandım.

yapma-cicekli-kapi-susu
Satın alacağınız yuvarlak bir kasnakla da olur ama daha ekonomik olsun derseniz benim yaptığım gibi kalın teli yuvarlayarak da böyle bir çelenk yapabilirsiniz. Ben teli iki kat doladım, daha kalın olması için daha fazla kat kullanabilirsiniz. Telin üstünü organze kurdele ile sardım. Sonra da elimdeki çiçeklerden pembe-beyaz olanlarını tek tek doladım çembere. Arala bir de minik kelebek ekledim. Asmak için de bir parça dantel bağladım. Çok basit ama çok da zarif bir hediye olur böyle bir çelenk, denemeye değer ;)

kece-cuzdan-modelleri
Yılbaşı renklerini, heyecanını çok seviyorum. Bu cüzdanı da yılbaşı temalı yaptım yine. Çok sevdiğim kokinalardan koydum üstüne. Cüzanlarda mıknatıslı çıtçıt kullanıyorum. Çıtçıtın gözükmemesi için de böyle süslüyorum üst kısımlarını.

mor-kece-canta-modelleri
Ve son olarak yukarıda belirttiğim Öğretmenler Günü hediyesi çanta. Beş çanta yaptım böyle pembeli ;) Çiçekleri farklı farklı ama çantalar hep aynı. Bu vesileyle Öğretmenler Günü kutlu olsun tüm öğretmenlerimizin, başta başöğretmen Atatürk’ün tabii…

Blogum

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn
esencan

İki çocuklu bir anneyim, çalışıyorum. İş ve çocuklar dışında kalan zamanlarımı keyif aldığım hobilerimle değerlendiriyorum... Keyif almak ve keyif vermek için yaşıyorum... Son zamanlarda keçelerle takılsam da ilk ve en büyük aşkın kanaviçe...