Cumartesi, Ekim 29, 2016
Keçe çanta, cüzdan ve çiçekli süslemeler

Keçe çanta, cüzdan ve çiçekli süslemeler

0

yakma-cicekler
Yakma çiçeklerime yenilerini ekledim. Organze kumaşlarımla hazırladığım bu çiçeklerimi oğlumun öğretmenlerine Öğretmenler Günü hediyesi olarak yaptığım, en altta bir örneğini göreceğiniz çantaları süslemekte kullandım.

yapma-cicekli-kapi-susu
Satın alacağınız yuvarlak bir kasnakla da olur ama daha ekonomik olsun derseniz benim yaptığım gibi kalın teli yuvarlayarak da böyle bir çelenk yapabilirsiniz. Ben teli iki kat doladım, daha kalın olması için daha fazla kat kullanabilirsiniz. Telin üstünü organze kurdele ile sardım. Sonra da elimdeki çiçeklerden pembe-beyaz olanlarını tek tek doladım çembere. Arala bir de minik kelebek ekledim. Asmak için de bir parça dantel bağladım. Çok basit ama çok da zarif bir hediye olur böyle bir çelenk, denemeye değer ;)

kece-cuzdan-modelleri
Yılbaşı renklerini, heyecanını çok seviyorum. Bu cüzdanı da yılbaşı temalı yaptım yine. Çok sevdiğim kokinalardan koydum üstüne. Cüzanlarda mıknatıslı çıtçıt kullanıyorum. Çıtçıtın gözükmemesi için de böyle süslüyorum üst kısımlarını.

mor-kece-canta-modelleri
Ve son olarak yukarıda belirttiğim Öğretmenler Günü hediyesi çanta. Beş çanta yaptım böyle pembeli ;) Çiçekleri farklı farklı ama çantalar hep aynı. Bu vesileyle Öğretmenler Günü kutlu olsun tüm öğretmenlerimizin, başta başöğretmen Atatürk’ün tabii…

Blogum