KURTULUŞ SAVAŞI TABLOSU

-
KURTULUŞ SAVAŞI
KURTULUŞ SAVAŞI

Birlik ve beraberliğe en ihtiyacımız olduğu bir dönem yaşayıyoruz, bu yağlıboya tabloda ki geçmişimizi, kurtuluş savaşını, vatanımız için dökülen kanları lütfen unutmayalım.editörün notu: yazı, sahibi ile birlikte alınan karar sonucu kısaltılmıştır, bilginize.

28 yorum gelmiş

 1. Avatar photo

  Sefacım, hislerimizi ifade eden ve siteyle uyumlu bir yazı olmuş, Çok teşekkürler.Çılgın Türkler’i okuyanlar bilirler( okumayanlarda lütfen okusunlar) kurtuluş savaşının yokluk içinde sadece inançla kazanıldığını tüm gerçekleriyle görüyorsunuz. Hatta şunu söyleyeyim; kitabın çok az bir kısmı kalmıştı ve biz türkler hala ugraşıyoruz . Kurtuluş savaşının sonucunu bilmeme rağmen nasıl olacak ya diyerek okudum bilmesem o kitabın sonunun bizim için zaferle biteceğini kestirmek mucize idi.

 2. Avatar photo

  VURULUP TERTEMİZ ALNINDAN UZANMIŞ YATIYOR BİR HİLAL UĞRUNA YA,RAB NE GÜNEŞLER BATIYOR….hangi kelime hangi eylem anne yüreklerindeki ateşi soğutabilir ki…Allah’ım onlara sabırlar versin dünden beri yastayım ki daha öncekilerinin acısını atamadan üstüne bu yüreğimi parçaladı…sürekli aklımda kahraman mehmetciklerimiz var….onların ruhuna lütfen fatiha okuyun..ruhları şad olsun…

 3. Avatar photo

  amin!en çok korktuğum,kardeşi kardeşe kırdırmak.Allahım korktuğumu başımıza verme…çocuklarımızı ve vatanımızı koru.(akılım erdiğinden beri, sırtında cepheye cephane taşıyan anadolu kadını resmi beni hep etkilemiştir. tatvan istasyon ilkokulu salonunda duvarda asılıydı diye hatırlarım bu tabloyu)

 4. Avatar photo

  Acımız çok büyük.Hala tüylerim diken diken.Allah’ tan rahmet diliyorum şehitlerimize.Esir düşen Mehmetciklerimize düşünüyorum ne haldeler kimbilir.Gözlerim doldu, Allahım yardımcıları olsun ve lütfen acilen bir şeyler yapılsın.Diken üstünde bekliyoruz hepimiz.

 5. Avatar photo

  Kurutuluş Savaşı gibi bir destanı yazan o ferdin evlatları;zenginse parayla askere gitmeme şansına sahip olabildiği fakirse ülkesi için ölebildiği bir ülkenin fertlerine dönüşmüş…neyse yazmıyorum sadece annelerin yüreği yanıyo onu biliyorum…

 6. Avatar photo

  sevgili kondor düşüncelerime tercüman oldun teşekkür ederim…kuzenini şehit veren biri olarak…inanın her şehit haberinde yüreğim parça parça oluyor sanki kuzenimin haberini alıyorum…çok zor Allah ailelere sabır versin

 7. Avatar photo

  çok üzüldüm cevcev,başınız sağolsun(ne kadar basit bir cümle değil mi? insanın canı gitmiş, canından can kopmuş ananın, babanın, kardeşin, sevdiklerin.. kuru bir iki kelime üff..)Allah sabırlar versin ailesine ve size.

 8. Avatar photo

  ya yazmayacağım dedim ama duramıyorum ki…hani gerçekten içimde öfke var..ama o öfkede yalan, duygularımdan şüphem olduğundan değil düşündüğüm gibi yaşayamamaktan hani ekran karşısında üzülüp büzülmekten başka bir şey yapamamaktan…işte iki satır yazmak..nedir ki yani olayın vehameti karşısında..bu biraz kendin anlat kendin dinle gibi birşey …yani diyeceğim odur ki çöpe yemek atıp, dünyanın bilmem neresindeki açlığa üzülmek, vergi kaçırıp vatan bölünmez diye yollarda bağırmak, sahile sıfır bir yazlık isterken çevreci olmak ….en iyi şöyle bağlayayım (yoksa yazmam bitmeyecek ) hiç birimiz masum değiliz…

 9. Avatar photo

  çözüm üretmek…ve bunun için de duyarlı bir toplum olabilmek…ve bu konuda sivil toplum örgütlerini yaşamımıza yerleştirmeyi başarmak…hem de her alanda.aslında bunun sosyal bir sorumluluk olduğunu bilmek gerek önce…henüz bizim ülkemizde bu bilinç yeni yeni oluşuyor…sanırım buda bir kültür meselesi…bizler sivil toplum örgütlerini hiç yanımızda görmedik…oysa gelişmiş ülkeler onlarla nefes alıyor

 10. Avatar photo

  sefa97 teşekkür ederim…1995 yılında şehit düştü canım kuzenim kızı daha 1 aylıktı babasını hiç bilmiyor ne kadar acı…Allah’ım tüm şehitlerimizin ailelerine yardımcı olsun…ben o yüzden şehit cenazelerine tanımasamda hep katılmaya çalıştım…en azından son yolculuklarında onlara olan borcumuzu yerine getirmeye çalışmak…işte yapabildiğimiz şeyler ne kadar basit dimi onların yaşamı karşısında…oof ooff yaaa!!

 11. Avatar photo

  bence bu yazınız provakasyon amaçlıdır.harun yahya şöyle demiş diyorsunuz fakat harun yahya kimdir bir deyin bakalım.ayrıca site editörlerine de bir şey sormak isterim.bu tür yazılar her zaman kabul görecek mi? bu yazı sizce hafif.org için daha uygun değil mi?

 12. Avatar photo

  ocun; siteyi bir incelerseniz provokasyon amaçlı tek bir yazıya bile rastlayamayacağınızı göreceksiniz. o nedenle “her zaman” şeklinde bir genellemeye gitmemize gerek yok. pillinetwork siteleri içindeki belki de en naif içerikli sitedesiniz. yazıda bir yağlıboya tablo yer alıyor ve sanat çalışmalarının yeri 10marifet’tir. evet çalışmanın yapılışından, tekniğinden bahsetse daha uygun olurdu ve tüm yazılarda bunu görebilirsiniz ancak bu yazı bir istisnadır ve yayına alışımın sebebi gündemimizdeki üzücü olayların bu site kullanıcılarını ne kadar üzdüğünü görmem (pek çok yazının altında yer alan ahkamlarda konu bir şekilde buraya gelmekte) ve de yazının sahibi sefa97’nin niyetinin ne kadar iyi olduğunu gayet iyi bilmemdendir. dilerim açıklayıcı olmuştur. saygılar.

 13. Avatar photo

  VALLAHİ SHANE EDİTÖR OLANI BİTENİ ÇOK GÜZEL VE EKSİKSİZ İFADE ETMİŞ AMA YAZMADAN DA EDEMEDİM…PROVOKASYON BUNU NERESİNDE BEN VALLAHİ ANLAMADIM.HARUN YAHYA HAKKINDA NEDEN BİLGİ VERMEK ZORUNDA OLUSUN Kİ BU SİTE YAPANIN DEĞİL YAPILANIN TANITILDIĞI BİR SİTE YALNIŞ MI DÜŞÜNÜYORUM.EVET TEKNİK BİLGİSİ EKSİK AMA ODA SHANE EDİTÖR TRF. AÇIKLANMIŞ VEDE GAYET GÜZEL BİR KONUMADA BAĞLANMIŞ…SEFA BAĞLA KIZ YAZIYA YAĞLI BOYA TEKNİKLERİ DİYE BİR ADRES ….PES YANİ…ÖKÜZÜN ALTINA BUZA ARAMAK BUYMUŞ DEMEK

 14. Avatar photo

  İNANAMIYORUM YA, NERESİ BUNUN PROVOKASYON?ÇOK ÜZÜLDÜM. ÜZÜLMEMİM SEBEBİ SHANE SİZİ ZOR DURUMDA BIRAKTIĞIMI DÜŞÜNMEMDEN KAYNAKLANIYOR.SİZ CEVABI GAYET GÜZEL VERDİĞİNİZ İÇİN (SHANE,KONDOR) BEN HİÇBİR ŞEY DEMEYECEĞİM. BENİM Kİ SADECE ANNELİK DUYGULARI İLE ALAKALI İDİ. BUNU DA HERKESİN ANLAYABİLECEĞİNİ SANMIYORUM.YAĞLIBOYA TABLO YAPIMI İŞTE BURADA BUYURUN.

 15. Avatar photo

  bence bu yazınız provakasyon amaçlıdır.

  bence de asıl yukarıdaki cümle provokasyon amaçlıdır.ben de bir provokasyon yapayım o zaman..siz deyin bakalım kimdir harun yahya?

 16. Avatar photo

  provakasyon yazının şurasındadır;son zamanlarda yaşadığımız üzücü olaylardan bazı insanlar nemalanmaktadır. yaşadığımız üzücü olayların harun yahya ile ilgisi alası yoktur. bu yazıyı yazanın sorduğum soruya cevap vermesini yeğlerdim.harun yahya kimdir konumuzla ne alakası vardır. verdiğin linkle tablonun ne alakası vardır.shane sakin üzerine alınma fakat gerçekten yaşadığımız olaylayları temsil eden bir yazı değildir bu. bende uzun süredir bu siteyi takip edenlerden birisiyim.senin ne kadar gönül verdiğini anlıyabiliyorum ama bu konu alakasız bir konudur fikrimce ve bu fikrimi ifade etmem yazıyı yazandan başkasını rahatsız etmesin lütfen.

 17. Avatar photo

  bu fikrimi ifade etmem yazıyı yazandan başkasını rahatsız etmesin lütfen.

  tamamda etti çünkü: öylede nemalanma amaçlı degildir bu yazı benimdei hissettiğimde buysa bende buna tepkimi vermek istedim…

  bu yazıyı yazanın sorduğum soruya cevap vermesini yeğlerdim

  evet buda doğru ama bende bir annenin acısını anlayabilen başka bir annenin tebkisini ortaya bir yağlı boya resimle anlatma çabasının altında provokasyon gibi ağır bir duruma çekilmemesini yeğlerdim.Arkadaşımıda bu kadar temiz duydularla yaptığı birşeyden militan boyutunda sorgular gibi gördüm sizi.özellikle de yazayım istedim amacım sizinle hani ortamı germek değil siz nasıl tepkinizi bir konuya göre ortaya koydunuz bende sizin yazdıklarınıza tepki veriyorum..ve tekrar belirtmek istiyorum harun yahyanın kim olduğu değil olayımız yaptığı yağlı boya tabloda.onun yüzünden kimliği hakkında bilgili olmak zorudada değiliz.ve dahi ne düşünürse düşünsün nası yaşarsa yaşasın tablo gayet güzel olmuş.İnsanlarımızı kamplara bölmeyelim diye bağırıp o adam kim biliyormusunuz demenin bence asıl böyle dar günlerde anlamı yok.ay buda dipsiz konularda biri tamam sustum…

 18. Avatar photo

  Atatürk ve vatan sevgisini kaleme almış olması ve bunu yayınlaması benim için yeterli.Siz benim sevdiğimi, beğendiğimi sevmek zorunda değilsiniz.Tabii ben de sizin.Düşüncelerinize katılmak zorunda da değilim, birşeyleri size izah etmek zorunda da değilim.ben yolladığım yazının arkasındayım, provokasyon demeden;

  harun yahya kimdir konumuzla ne alakası vardır. verdiğin linkle tablonun ne alakası vardır.

  bunları sorsaydınız cevaplardım.provokasyon dediniz ve benim için olay bitti…cevabınızda hiç de rahatsız olmadım ocun, aynı avartınız da ki, sineğin(şimdi dersiniz; o sinek deil, cinsi şudur budur diye, zahmet etmeyin ben ne olduğunu biliyorum) vızıltısı gibi geldi bana…sevgiler ocun.

 19. Avatar photo

  verilen konunun istisna olduğu aşikardır.kondor da duyguyu anlatmış bi güzel.. ocun u da anladım ama şu tabloyu bülent ecevit yada başka biri yapıp altına da o yazıyı döşese , bir nemalanma tepkisi verir mi idi onu da merak ettim..(nemalanma epey geniş bir kavram…)sefa da harunyahya yı bilmiyormuş ayrıca..ama vatan sevgisi, birlik beraberlik gibi kavramları tekelleştirmek , farklı isimleri ötekileştirmek te yersizdir..

 20. Avatar photo

  olayın harun yahya’nın ya da herhangi bir başkasının görüşleri ile ilgisi yoktur, sadece ülkemizde son dönemde yaşananlara karşı duyduğumuz üzüntünün yansıması olarak resmin burada var olması önemlidir diye düşünüyorum. resim burada bir simgedir. ancak sefa97 ile görüşmemiz sonucu yazıdan söz konusu kısmı çıkarmaya karar verdik, ben de ilgili değişikliği yaptım. sanırım bu şekilde herkes ortak bir noktaya varabilecektir.

 21. Avatar photo

  ARKADAŞLAR HEPİNİZE İLK BAŞTA SHANE SİZE, TEŞEKKÜR EDERİM.BU VATAN HERKESİN UNUTMAYALIM…!HEPİMİZİN SEVME HAKKI VAR.SEVGİLER.

 22. Avatar photo

  yaa 3 gün nete girmedim neler yazılmış…ve inanamadımm…Vatan sevgisi Allah sevgisi Bayrak sevgisi birlik beraberlik duyguları hiç bir grubun, etnik kökenin ne sağın ne solun tekelindedir…burdan görüyorum ki daha çok yol katetmemiz gerekiyor Atatürk’ün gösterdiği yol da yürüyebilmek oraya ulaşabilmek için…Atamızın “söz konusu vatan ise gerisi teferruattır” sözünü unutmayalım…bu vatan bu bayrak hepimizin…

 23. çok güzel olmuş ellerine sağlık .yazılarınızı okudum arkadaşlar görüşler farklı olsada niyetler bir önemli olanda bu birlik olmak bölunmemek nerde birlik orda dirlik derim sözü bağlarım

Bir yanıt yazın