Pazartesi, Ekim 24, 2016

Kuş yuvası

8
Geçirdiği kış yüzünden biraz hırpalanmış:(
Geçirdiği kış yüzünden biraz hırpalanmış:(

Geçen yaz yaptığım bir çalışma… Marangozdan aldığım tahta plakayı üç dikdörtgen ve iki üçgen şeklinde kesip birbirlerine yapıştırdım. Bodrumdan bulduğum bir kaç parça yağlıboya ile boyayıp duvardaki yerine yerleştirdim. İlk önce ip ile bağlayıp sonra uygun bi vakitte ayak yapıp tam olarak duvara sabitleyecektim. Ama vakit olmadı. Bugün tesadüfen gördüğümde bir minik serçe yuvayı sahiplenmiş içeriye kuru otlar tüyler vb. taşıyarak içerisini kendi zevkine uygun döşemiş. :-) Artık rahatsız etmek olmaz.

8 YORUMLAR

  1. ayy ne güzel bir amaca hizmet etmişsiniz tebrik ediyorum kuş evsizmiş demek görünce hemencecik sahiplenmiş duygulandım biran :(( bir o kadarda mutu oldum süpersiniz…

  2. Şu an içinde kiracı var olmaz da, arka üçgene bir çivi girecek delik açıp, duvara çakılan bir çiviye o delikten asabilirsiniz. Hazırları öyle yapılmış. Bende de boyanmayı bekleyen dubleks bir kuş evi var. Sizinki herşeyiyle kendi elemeğiniz, çok güzel olmuş, ellerinize sağlık.

  3. Matkap yoktu delik delemedim. Artık çıkınca yaparız. Ama çıkmasın daha iyi. Zevkli oluyor izlemesi. Sizde yapın gösterin bizlere bekliyorum.Yorumlarınız için teşekkürler.